Największy test elektrycznych samochodów – EV Experience 2024 – już wkrótce

16 maja 2024, 11:52

Na 7 profesjonalnych torach (w tym dwóch off-road’owych) czekać będzie 70 różnych samochodów elektrycznych do dyspozycji odwiedzających. W ramach wydarzenia odbędzie się także największy zlot samochodów elektrycznych oraz zawody EV Klub Polska Cup. Te i inne atrakcje rozegrają się w dniach 25-26 maja na torze Modlin, pod Warszawą.

Program EV Experience 2024

Organizatorzy przygotowali 7 różnych torów do jazd testowych:

  • tor sportowy;
  • dwa tory off-road;
  • plac manewrowy;
  • trzy tory testowe..

…oraz salon EV, czyli strefę dealerów motoryzacyjnych, oferujących jazdy testowe po Nowym Dworze Mazowieckim. Zapisy na wszystkie jazdy testowe EV odbywają się w systemie kolejkowym

W strefie expo zaprezentują się elektromobilni wystawcy. Będzie także strefa elektrycznych dostawczaków i jednośladów. Ponadto będzie można sprawdzić się w zawodach na symulatorach, jak też poszerzyć swoją wiedzę o kwestie serwisowe pojazdów elektrycznych czy sprawdzić jakie mogą być przeciążenia podczas wypadków, na specjalnie zaprojektowanych symulatorach.

W czasie wydarzenie odbędą się także firmowe mistrzostwa Polski flot zeroemisyjnych. Rozegranych zostanie 8 konkurencji, które wprowadzą elementy rywalizacji, ale i edukacji. Aby zgłosić swoją firmę do udziału w mistrzostwach, należy zgłosić się poprzez stronę internetową www.evexp.pl.

Zlot samochodów elektrycznych podczas EV Experience 2024

Podczas EV Experience zorganizowany zostanie również zlot samochodów elektrycznych. W 2023 r. w tym wydarzeniu uczestniczyło ponad 100 użytkowników pojazdów zeroemisyjnych. Odbędą się także zawody EV Klub Polska Cup, którym w ubiegłym roku patronował magazyn motoryzacyjny Auto Świat. Rywalizacja wyłoniła najszybszego kierowcę elektrycznego spośród klubowiczów, którzy starali się o uzyskanie jak najlepszego czasu w prywatnych samochodach. W zawodach wystartowało 28 pojazdów.

By wziąć udział w EV Experience wystarczy nabyć bilet za pośrednictwem portalu www.evexp.pl. Pierwszy dzień przeznaczony jest dla klientów biznesowych (24.05), a drugi jest dniem otwartym (25.05).

Portal MotoFocus.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!