Już wkrótce Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND

23 lutego 2023, 15:38

Forum H2POLAND jest odpowiedzią na potrzebę popularyzowania wiedzy dotyczącej technologii nisko i zeroemisyjnych. W tym roku, w Poznaniu, odbędzie się druga edycja tego wydarzenia.

Forum H2POLAND to przestrzeń do międzyśrodowiskowej współpracy biznesu, nauki, samorządów lokalnych oraz organizacji pozarządowych na rzecz maksymalizacji udziału polskich zasobów produkcyjnych i usługowych w realizacji inwestycji wodorowych.

Wydarzenie skupia przedstawicieli administracji rządowej i jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorców, środowisko nauki oraz biznesu otwartego na nowoczesne, przyjazne środowisku technologie.

Tematyka wpisuje się w plan REPowerEU, który zakłada przystępną cenowo, bezpieczną i zrównoważoną energię dla Europy. Wodór staje się paliwem, które rewolucjonizuje unijną energetykę i umożliwia jeszcze pełniejsze wykorzystanie potencjału źródeł odnawialnych, a to przybliża Europę do neutralności klimatycznej.

Pierwsza edycja Forum H2POLAND odbyła się w maju 2022 roku. W czasie dwóch bardzo intensywnych dni na trzech scenach wystąpiło blisko stu ekspertów z całego świata, a ponad półtora tysiąca gości z całej Europy, uczestniczyło w konferencjach, panelach dyskusyjnych oraz targach.

Tegoroczna edycja Forum odbędzie się w dniach 16-17 maja 2023. Portal MotoFocus.pl został patronem medialnym wydarzenia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!