Nowy kompresor klimatyzacji w ofercie BORG Automotive Reman

23 maja 2024, 13:51

Oferta regenerowanych części samochodowych marki Borg Automotive Reman została powiększona o sprężarkę układu klimatyzacji. Nowo wprowadzona część znajdzie zastosowanie w ośmiu modelach samochodów.

Kompresory które uzupełniają lukę na rynku

Jak dotąd warsztaty i dealerzy poszukujący alternatywy dla fabrycznych kompresorów przeznaczonych do pojazdów Dacia Sandero oraz Sandero Stepway (1.0 TCe, modele od 2021) stali przed ograniczonym wyborem. Był to sygnał dla Borg Automotive Reman aby wprowadzić kompresory do tych samochodów do swojej oferty.

Borg prowadzi regenerację kompresorów, które instalowane były na pierwszy montaż w wyżej wymienionych samochodach. Proces regeneracji składa się z 6 ściśle kontrolowanych etapów: Każdy kompresor klimatyzacji, który trafi do zakładu, jest poddawany wnikliwej inspekcji, rozbierany do części pierwszych i czyszczony. Mniejsze komponenty oraz części eksploatacyjne są wymianie przed powtórnym montażem, po czym kompresor jest poddawany testom zgodnie z wytycznymi producenta.

Większość kompresorów BORG dostarczana jest z odpowiednim zestawem uszczelek, przeznaczonych dla portów ciśnieniowych. W każdym zestawie BORG znajduje się także instrukcja montażu z kodem QR, który mechanik może zeskanować, aby uzyskać dostęp do instrukcji w wersji video, gdzie wyjaśniono wszystkie istotne kroki prowadzące do poprawnego montażu.

Kompresory BORG dzięki skutecznej sieci logistycznej w Polsce trafiają do warsztatów nawet z dnia na dzień. Wszystkie kompresory dostarczane są w stanie gotowym do montażu i objęte są 2-letnią gwarancją bez limitu kilometrów.

Według badań nad cyklem życia produktu, przeprowadzonych w zeszłym roku przez Uniwersytet Linkoping na nasze zlecenie, regeneracja kompresorów klimatyzacji dokonana przez BORG Automotive Reman pozwala zredukować emisję gazów cieplarnianych o średnio 76%, zużycie energii o 72% oraz 84% surowców, w porównaniu do nakładów potrzebnych do produkcji nowych części.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!