Nowy producent i dostawca części wchodzi do Europy – w tym także do Polski

5 lipca 2023, 23:19

Na europejskim rynku rozpoczyna ekspansję nowy producent i dostawca części układów zawieszenia, kierowniczego i hamulcowego – Alte Automotive. Sprawdziliśmy skąd wywodzi się firma oraz co konkretnie ma w swoim asortymencie?

Czym jest Alte Automotive i skąd pochodzi?

Firma Alte Automotive zajmuje się produkcją i eksportem części samochodowych. Jej korzenie znajdują się w Turcji tam też funkcjonuje fabryka przedsiębiorstwa. Główną specjalizacją Alte są części zawieszenia. W obecnej ofercie znajduje się ponad 20 tys. referencji produktów tego układu dla samochodów osobowych i ponad 10 tys. referencji dla samochodów ciężarowych. W ramach swojego portfolio Alte jest w stanie zapewnić w tym sektorze pokrycie 95% światowego rynku pojazdów. Poza zawieszeniem, firma specjalizuje się także w elementach układu kierowniczego i hamulcowego. Asortyment zwiększa się dynamicznie – każdego roku oferta jest poszerzana o ponad 1500 nowych referencji.

„Cała produkcja pod jednym dachem”

Szerokość oferty Alte Automotive imponująca biorąc pod uwagę fakt, że cały swój asortyment firma wytwarza w jednej fabryce. Jest to nowoczesny kompleks produkcyjny zlokalizowany w mieście Konya w Turcji.

Fabryka Alte Automotive posiada własny zespół inżynierów, prowadzących prace projektowe oraz badawczo-rozwojowe. Podczas opracowywania prototypów do produkcji seryjnej, zespół firmy korzysta z najnowszych wersji programów do projektowania komputerowego (CAD/CAM/CAE), wspomaganego programami CATIA, Pro/E i MasterCam. Inżynierowie wykorzystują je na wszystkich etapach – od projektowania do wprowadzenia nowego wyrobu do produkcji.

Zamknięcie całego cyklu projektowego oraz produkcji w jednej fabryce daje firmie Alte Automotive szerokie możliwości w zakresie ciągłego udoskonalania swoich produktów i poszerzania oferty. Fabryka w Konya uchodzi za lidera w zakresie produkcji aluminiowych elementów zawieszenia. Produkcję różnego typu wahaczy aluminiowych w dowolnej ilości umożliwia własna produkcja form prasowych. Fabryka posiada także rozbudowany dział kucia wyrobów ze stali i żeliwa. Szybkie tworzenie form wtryskowych do produkcji nowych części zapewniane jest przez własny warsztat narzędziowy.

Kontrola jakości na każdym etapie

Produkty fabryki w Konya spełniają wymagania standardów OEM i OES, co jest potwierdzone certyfikatami jakości IATF 16949. Firma zawdzięcza to osiągnięcie m.in. wdrożeniu zaawansowanego systemu kontroli jakości na wielu etapach produkcji. Już po etapie kucia metalu, przed dalszą obróbką, przygotowane elementy przechodzą pierwsze kontrole jakościowe. Kolejny etap produkcji, czyli obróbka narzędziowa kontrolowany jest przez systemy MRP i ERP. Koordynacji działów produkcyjnych, w celu zapewnienia stabilnej jakości produktów, służą także wykorzystywane technologie CAD-CAM i CNC. W fabryce pracuje ponad 200 obrabiarek CNC.

Firma przykłada szczególną wagę do tego, by jej produkty były odporne na korozję. W tym celu powstały specjalne linie do fosforowania, galwanizacji, odtłuszczania oraz w pełni automatyczna linia kończąca malowanie. Części stalowe są lakierowane kataforetycznie dla zapewnienia optymalnej ochrony przed korozją. Proces daje efekty zgodne ze standardami OE, a przy tym jest ekologiczny.

Bardzo szeroka oferta – również do samochodów elektrycznych

Specjalnością Alte Automotive są w części zawieszenia i układu kierowniczego. Oferta obejmuje najnowsze modele samochodów w tym elektryczne jak Tesla Model 3 , S i X, Nissan Leaf, Audi E-tron czy Volkswageny serii ID.

Portfolio marki to:

  • drążki kierownicze i końcówki drążków
  • łączniki stabilizatora
  • sworznie wahacza
  • tuleje stabilizatora
  • elementy metalowo-gumowe
  • wahacze
  • tarcze hamulcowe
  • zestawy naprawcze zawieszenia

Plany Alte Automotive na rynku europejskim i polskim

Najbliższe miesiące upłyną firmie Alte Automotive na znaczącym rozszerzaniu swojego dotychczasowego obszaru działania. Firma zamierza wprowadzić bogatą ofertę swoich produktów do wybranych państw europejskich, w tym do Polski. To właśnie w naszym kraju, a konkretnie w Krakowie, powstało europejskie centrum logistyczne Alte Automotive. To tu trafiają produkty bezpośrednio z fabryki w Konya i stąd trafiać będą do magazynów klientów w Europie

Firma przygotowała już własny katalog do zamówień online z możliwością integracji po API. Już wkrótce jej produkty będzie można wyszukiwać także w katalogu TecDoc. Alte Automotive dysponuje także pełną informacją techniczną dotyczącą swoich produktów. Obecnie firma zaprasza do współpracy kontrahentów na terenie naszego kraju, oferując różnego rodzaju korzyści biznesowe.

– Naszym potencjalnym partnerom możemy zapewnić produkty o doskonałej relacji ceny do jakości. Części samochodowe Alte Automotive zapewniają jakość OE  w korzystnych dla nabywców cenach. Firma dba, by zapewnić partnerom biznesowym dobry poziom marży oraz ograniczoną liczbę dystrybutorów w danym regionie. Oferujemy pełne wsparcie techniczne i marketingowe a także atrakcyjne warunki współpracy – mówi Kiryl Nakazny, dyrektor operacyjny polskiej organizacji alte automotive.

Więcej informacji na temat firmy Alte Automotive można znaleźć na stronie: https://alteautomotive.eu/pl
Osoby zainteresowane współpracą mogą zgłaszać się poprzez zakładkę „Kontakty”.

Artykuł sponsorowany Alte Automotive