Liqui Moly i akcja Produkt Miesiąca

Uwaga!

Promocja prawdopodobnie jest już zakończona.

Firma Liqui Moly rozpoczęła cykliczną akcję, w ramach której wybrane produkty będą oferowane w cenie niższej o 5%.

W tym miesiącu tańsze będą trzy produkty:

  • Elektronic Spray (numer artykułu 3110) to środek do czyszczenia styków instalacji elektrycznej. Preparat poprawia przewodzenie styków, usuwa zanieczyszczenia powstałe na skutek zalania wodą jak i naturalne siarczki powstałe w trakcie eksploatacji. Środek wypiera wilgoć i konserwuje elementy instalacji. Po zastosowaniu preparatu czyszczony element należy pozostawić na ok. 10 minut przed ponownym podłączeniem źródła zasilania.

  • Oczyszczacz przepływomierza (numer artykułu 4066) to specjalistyczny środek służący do bezpiecznego czyszczenia masowego przepływomierza powietrza MAF. Czyszczenie tego elementu powinno być wykonywane systematycznie co około 20 000 km. Zabrudzony MAF jest przyczyną nieprawidłowej pracy silnika. Obecnie najczęściej stosowanym rodzajem czujnika MAF jest element z drutem grzejnym umiejscowiony wewnątrz kanału powietrza dolotowego. Czujnik MAF reaguje na zmiany temperatury elementu grzejnego. Jeżeli drucik pomiarowy jest zanieczyszczony to MAF podaje do sterownika sterującego pracą silnika nieprawidłową informację o masie zassanego powietrza. Jednostka sterująca silnika przetwarza tą informację i oblicza ilość wtryskiwanego paliwa. Jeżeli przepływomierz jest zanieczyszczony komputer podaje do silnika złą dawkę paliwa co może doprowadzić do jego nieprawidłowej pracy, a w konsekwencji poważnej usterki.

  • Spray wykrywający nieszczelności gazowe (numer artykułu 3350) – to środek, który wykrywa wszystkie nieszczelności w układach ciśnieniowych. Środek należy zaaplikować w podejrzanym miejscu, obecność przecieku sygnalizują pojawiające się bąbelki powietrza. Środek idealnie sprawdza się do sprawdzania wycieków w klimatyzacji i instalacjach gazowych LPG.