Nowa promocja Textar dla warsztatów samochodowych

Uwaga!

Promocja prawdopodobnie jest już zakończona.

Ruszyła nowa akcja promocyjna marki Textar. Skierowany do warsztatów samochodowych projekt „Warsztat w walce o rekord” nawiązuje nazwą do rocznicy ustanowienia trzech światowych rekordów prędkości przez samochód Polski Fiat 125p. Do zdobycia w akcji są zestawy okolicznościowych gadżetów przypominających o wydarzeniach sprzed 50 lat.

promocja Texar

Do udanej próby bicia rekordów doszło w czerwcu 1973 r. Samochód Fiat 125p prowadzony przez najlepszych polskich sportowych kierowców tamtego czasu ustanowił rekordowe rezultaty na dystansie 25 tysięcy kilometrów i mil oraz 50 tysięcy kilometrów. Textar był ważnym partnerem wyzwania. Bicie rekordu odbywało się na zamkniętym fragmencie betonowej autostrady pod Wrocławiem, z czym wiązało się utworzenie nawrotów na końcach prostych odcinków. Kierowcy zwalniali przed nimi z prędkości mniej więcej 140 km/h do około 20-30 km/h. Na przejechanym ostatecznie dystansie oznaczało to setki gwałtownych hamowań na klockach hamulcowych marki Textar.

Textar będzie obecny również podczas obchodów 50. rocznicy wydarzenia, które zaplanowano na 17 i 18 czerwca we Wrocławiu. W ramach działań związanych z jubileuszem, specjalnie dla mechaników marka przygotowała rozpoczętą właśnie akcję promocyjną „Warsztat w walce o rekord”.

– To niesamowite, że pomimo upływu 50 lat, ustanowione wówczas rekordy prędkości do dziś nie zostały pobite. To było nie lada wyzwanie – jazda z wysoką prędkością, ekstremalne hamowanie, ostry skręt kół i gwałtowne przyspieszenie. Wszystko powtórzone setki razy! Wykorzystanie do tego zadania klocków hamulcowych Textar było potwierdzeniem ich jakości. Jesteśmy dumni, że nasza marka pomogła przyczynić się do udanego przebiegu próby. To był też nasz rekord! Poprzez akcję promocyjną „Warsztat w walce o rekord” do świętowania rocznicy chcemy włączyć również mechaników, którzy obecnie montują części Textar w pojazdach poruszających się po polskich drogach. W konkursie pytamy profesjonalistów o ich największe osiągnięcia, którymi chcą się pochwalić – mówi Joanna Krężelok, Dyrektor polskiego oddziału firmy TMD Friction Services, która jest właścicielem marki Textar.

Zasady udziału w akcji są proste. Wystarczy:

  • wypełnić krótki formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej Textar;
  • pochwalić się jakimkolwiek rekordem ustanowionym przez warsztat;
  • dołączyć zdjęcie z warsztatu z widocznym produktem marki Textar.

Akcja potrwa do 26 czerwca 2023 roku. Jubileuszowymi gadżetami nagrodzone zostanie 50 warsztatów! Formularz rejestracyjny oraz szczegóły promocji dostępne są na stronie internetowej https://textar.com/pl/warsztat-w-walce-o-rekord/.