Menu

ZF

Wyniki finansowe ZF w 2022 roku

Grupa technologiczna ZF kontynuowała swój kurs w wyjątkowo trudnym ekonomicznie roku 2022 i wyznaczyła kierunki przyszłego rozwoju. Poszczególne obszary działalności zostaną otwarte dla partnerów i inwestorów, inne zaś zostaną połączone. Kroki te mają na celu lepsze dostosowanie ZF do przyszłych obszarów działania i zwiększenie rentowności firmy.

O motoryzacji bez cenzury – dwunasty odcinek podcastu Warsztatowiec.info

Gotowe zestawy części zamiennych, przygotowywane przez producentów to główny temat nowego odcinka podcastu, tworzonego przez redaktorów portalu Warsztatowiec.info. Redaktorzy poruszają także inne, aktualne branżowe tematy, m.in. plan masowych zwolnień w jednej ze zlokalizowanych w Polsce fabryk silników.

Pięciolecie konceptu ZF [pro]Tech – będą nowe szkolenia i osobny program sektora ciężkiego

Ponad 200 partnerów firmy ZF Aftermarket uczestniczyło w uroczystej konferencji, podsumowującej pierwszych pięć lat działalności konceptu warsztatowego ZF [pro]Tech w Polsce. Kierownictwo firmy ogłosiło zmiany, które usprawnią działanie konceptu i wprowadzą nowe korzyści dla jego uczestników. W bieżącym roku ZF Aftermarket uruchomi także nowy program, dedykowany warsztatom obsługującym pojazdy użytkowe.

Partnerstwo ZF i Wolfspeed w celu wspierania postępu elektromobilności

Firma Wolfspeed oraz ZF ogłosiły strategiczne partnerstwo obejmujące utworzenie wspólnego ośrodka badawczo-rozwojowego, którego celem będzie wspieranie postępu w dziedzinie systemów i urządzeń z węglika krzemu dla zastosowań mobilnych, przemysłowych i energetycznych.

Części do elektryków tak samo „zielone” jak elektryki

Czy producentom części motoryzacyjnych grozi wykluczenie z rynków finansowych> To możliwe, gdyż w ramach swoich dążeń do kierowania pieniędzy na ekologiczne projekty Bruksela określiła produkcję pojazdów elektrycznych (EV) jako realizującą cele klimatyczne. To samo nie odnosi się jednak bezpośrednio do poszczególnych części i komponentów pojazdów elektrycznych. Ich producenci uważają, że jest to poważne przeoczenie i […]

Podgrzewane pasy bezpieczeństwa – nowa technologia ZF

Grupa ZF opracowała technologię podgrzewanych pasów bezpieczeństwa dla pojazdów elektrycznych. Pozwala ona zmniejszyć ilość energii zużywanej na ogrzewanie pojazdu – zwłaszcza w połączeniu z innymi ogrzewaczami kontaktowymi, takimi jak podgrzewacze siedzeń. Podczas niskich temperatur system może zwiększyć zasięg nawet o 15 procent poprzez zmniejszenie energii potrzebnej do ogrzania wnętrza pojazdu.

ZF to wywodzący się z Niemiec, globalny koncern technologiczny, dostarczający podzespoły oraz systemy do samochodów osobowych, użytkowych, a także dla przemysłu. W przypadku motoryzacji, firma jest jednym z wiodących dostawców na rynku pierwszego montażu (OE), jednak aktywnie działa także na rynku wtórnym (aftermarket). ZF oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie produktów i oprogramowania w dziedzinach kontroli ruchu pojazdu, zintegrowanego bezpieczeństwa, zautomatyzowanej jazdy i mobilności elektrycznej. Zatrudnia ponad 150 tys. pracowników na całym świecie, posiadając niemal 200 zakładów produkcyjnych w ponad 30 krajach świata. ZF jest właścicielem znanych na rynku wtórnym marek części zamiennych: Sachs, Lemforder i TRW, których produkty uzyskują pozytywne opinie użytkowników. Więcej informacji na temat działalności i produktów ZF można znaleźć w powyższych artykułach.