Menu

Żarówki

Rozwiązanie na migające LED-y lub błędną sygnalizację przepalonych żarówek

W niektórych samochodach po zamontowaniu oświetlenia LED występują pewne anomalie w jego działaniu. Na desce rozdzielczej mogą pojawiać się błędy – najczęściej jest to sygnalizacja przepalenia żarówki albo oświetlenie może po prostu mrugać. Marka Philips przygotowała rozwiązania mające zlikwidować te przypadłości.

Philips wprowadza nową generację samochodowych żarówek LED – Ultinon Pro3100

Nowa generacja LEDowych żarówek Philips Ultinon Pro3100 pasuje do wielu modeli samochodów. Wśród zalet nowych żarówek producent wymienia szybkość włączania się światła, łatwy montaż oraz poprawioną jasność względem poprzedniej generacji.

Retrofity LED Osram do klasyków i youngtimerów

Wielu użytkowników starszych aut narzeka na niewystarczające oświetlenie drogi po zmroku. Do niektórych modeli są już dostępne retrofity LED. W krajach, w których jest to legalne, np. w Niemczech, retrofity Osram Night Breaker LED są dopuszczone do użytku w wielu modelach starszych samochodów, takich jak Mercedes G, Range Rover, Triumph Spitfire, Mini, Volkswagen Caddy czy […]

Kolejny kraj, w którym zalegalizowano retrofity Philips

Z roku na rok powiększa się lista krajów, które dopuszczają wymianę tradycyjnych żarówek halogenowych w samochodach używanych na tzw. retrofity wykorzystujące technologię LED. Produkt zalegalizowano właśnie na terytorium kolejnego państwa sąsiadującego z Polską.

O motoryzacji bez cenzury – dziesiąty odcinek podcastu Warsztatowiec.info

Retrofity LED i dotyczące ich przepisy są głównym tematem najnowszego odcinka podcastu, przygotowywanego przez redaktorów portalu Warsztatowiec.info. Redaktorzy rozprawiają się z mitami narosłymi wokół retrofitów, wykorzystywanych w branży automotive.

Reflektory samochodowe – historia, rozwój, przyszłość

Wiele elementów wyposażenia nowoczesnych samochodów postrzegamy jako oczywiste, nie myśląc o tym, jak długą ewolucję przeszły na przestrzeni lat. Jednym z takich elementów jest technologia oświetlenia pojazdów. W tym artykule przedstawiamy pełną historię tej ewolucji oraz przewidywane kierunki ich dalszego rozwoju.

H4 czy H7? To jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczące żarówek samochodowych. Są one niezbędnym elementem systemu oświetlenia pojazdu, od którego pracy zależy bezpieczeństwo jazdy samochodem. Obecnie na rynku coraz większą popularnością cieszą się żarówki LED, czyli tzw. retrofity. Chcesz dowiedzieć się jak dopasować i wymienić żarówkę w samochodzie? A może zależy Ci na znalezieniu żarówek o odpowiedniej mocy, trwałości lub konkretnym typie barwy emitowanego światła? Przeczytaj powyższe artykuły.