Centrum Szkoleniowe Techniki Motoryzacyjnej Bosch dla wszystkich

, 5 października 2011, 12:18

Centrum Szkoleniowe Techniki Motoryzacyjnej Bosch w Warszawie funkcjonuje od 15 lat. W ciągu ostatnich 2 lat szkolenia z zakresu diagnostyki i naprawy pojazdów ukończyło 2000 osób. W szkoleniach mogą uczestniczyć pracownicy warsztatów wszystkich sieci, przedstawiciele szkół technicznych oraz wielbiciele motoryzacji.

Centrum Szkoleniowe Techniki Motoryzacyjnej Bosch w Warszawie rozpoczęło swoją działalność w roku 1996. We wrześniu 2009 roku wraz z otwarciem nowej siedziby spółki Robert Bosch zostało przeniesione do budynku przy ulicy Jutrzenki 105. 

Centrum Szkoleniowe Techniki Motoryzacyjnej firmy Robert Bosch w Warszawie prowadzi szkolenia w trzech zakresach: silniki benzynowe, silniki Diesla oraz komfort i bezpieczeństwo jazdy. W trakcie opracowywania są nowe tematy szkoleniowe: diagnostyka automatycznych skrzyń biegów i diagnostyka geometrii pojazdów.

Pomieszczenia centrum szkoleniowego zajmują dwie sale wykładowe do zajęć teoretycznych oraz dwie bardzo dobrze wyposażone hale do ćwiczeń praktycznych, zaprojektowane zgodnie z wytycznymi firmy Bosch. Korzystając z nabytej w części teoretycznej wiedzy, a także z dostępnych urządzeń diagnostycznych, w części praktycznej kursanci mają za zadanie zlokalizować usterkę, zadaną wcześniej przez szkoleniowca w silniku lub samochodzie szkoleniowym.

Warsztat szkoleniowy, w którym odbywa się część praktyczna, wyposażony jest w całą gamę urządzeń diagnostycznych firmy Bosch, w tym testery KTS, diagnoskopy FSA, urządzenia do obsługi klimatyzacji ACS, testery wtryskiwaczy EPS i urządzenia do ustawiania geometrii FWA. Podczas zajęć szkoleniowych wykorzystywane są zarówno samochody, jak i sześć silników szkoleniowych: dwa benzynowe i cztery Diesla. Jeden z silników benzynowych wyposażony jest w układ pośredniego, a drugi w układ bezpośredniego wtrysku benzyny. Cztery silniki Diesla demonstrują cztery różne systemy: układ z pompą rozdzielaczową VE EDC, układ z pompą VP44, pompowtryskiwacze oraz układ common rail. 

Główną grupą docelową szkoleń w Centrum Szkoleniowym Techniki Motoryzacyjnej Bosch są pracownicy warsztatów niezrzeszonych, jak i warsztatów zrzeszonych w sieci Bosch Service i Auto Crew. Coraz częściej w szkoleniach uczestniczą przedstawiciele technicznych szkół średnich i wyższych, czy też pasjonaci techniki motoryzacyjnej.

W latach 2009-2011 przy wsparciu ze strony Europejskiego Funduszu Społecznego centrum realizowało projekt pod nazwą "Sieć warsztatów samochodowych Bosch Service – program rozwoju pracowników". W ciągu dwóch lat przeszkolonych zostało niemal 200 serwisów samochodowych, co daje łączną liczbę 2000 przeszkolonych osób.

Więcej na temat szkoleń  na stronie www.szkoleniabosch.pl

 

fot. Bosch

Dowiedz się więcej

MotoFocus TV odc. 3 – Szkolenia i wyposażenie Bosch
MotoFocus TV odc. 3 – Szkolenia i wyposażenie Bosch

Trzeci odcinek MotoFocus TV poświęcony został produktom kandydującym do tytułu MotoInnowacji. Odwiedziliśmy Centrum Szkoleniowe Techniki Motoryzacyjnej i siedzibę firmy Robert Bosch Sp. z o.o. w której zapytaliśmy o prowadzone szkolenia i najnowsze urządzenie – stół probierczy EPS 708. Przedstawiciel firmy Texa Poland opowiedział o urządzeniach OBD Log i OBD Matrix. Osoba kontaktowa w sprawie współpracy […]

Regeneracja wtryskiwaczy CR w firmie Lauber
Regeneracja wtryskiwaczy CR w firmie Lauber

Firma Lauber uruchomiła regenerację wtryskiwaczy i pomp wysokiego ciśnienia Common Rail. Pozyskana technologia, w tym najbardziej zaawansowany III stopień naprawy, umożliwia profesjonalną regenerację zarówno części do pojazdów osobowych, jak i ciężarowych. Regeneracja odbywa się w warunkach laboratoryjnych z wykorzystaniem najnowszych urządzeń testujących, na bazie oryginalnych podzespołów. Usługa jest objęta 12-miesięczną gwarancją. Wraz z uruchomieniem nowej […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!