Targi ProfiAuto Show już w najbliższy weekend

, 1 czerwca 2016, 11:21

W najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się trzynasta edycja targów ProfiAuto Show. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to impreza godna rangi najważniejszego tegorocznego spotkania branży automotive na południu Polski.

-„Traktujemy targi jako święto fanów motoryzacji, ale przede wszystkim święto naszych partnerów. Jako dystrybutor czujemy się w obowiązku, by przybliżać im nowości wśród rozwiązań technicznych, ułatwiać zdobycie informacji i wiedzy. Kładziemy więc nacisk na wartość merytoryczną imprezy." – mówi Michał Tochowicz, dyrektor ds. rozwoju i strategii ProfiAuto.

Wśród elementów ProfiAuto Show przygotowanych z myślą o specjalistach z branży motoryzacyjnej znajdują się zatem m.in. szkolenia poruszające tematy takie jak: tworzenie nowoczesnego warsztatu samochodowego, serwisowanie klimatyzacji i współczesnych układów hamulcowych. Na stoiskach 140 najważniejszych marek z branży automotive – producentów części motoryzacyjnych, akcesoriów i wyposażenia warsztatów oraz dealerów samochodowych – oglądać będzie można także praktyczne pokazy i prezentacje najnowszych rozwiązań technicznych. Znajdą się wśród nich m.in. makieta włączonego silnika czy pierwsza na świecie, dziewięciobiegowa skrzynia biegów przeznaczona do pojazdów osobowych. Na terenach zewnętrznych targów znaleźć będzie można natomiast specjalną strefę atrakcji dla mechaników – miasteczko, w którym będą mogli oni testować sprzęty.

Podczas ProfiAuto Show 2016 obejrzeć będzie można również m.in. egzemplarze takie jak Lexus LFA (jeden z dwóch takich w Polsce) czy Calibra Tsunami Bimoto (samochód z dwoma silnikami o mocy ponad 2000 KM), a także liczne modele takich marek jak Aston Martin, Ferrari, Dodge, Lamborghini, Audi czy Porsche. Na fanów jednośladów będzie czekał m.in. najnowszy model Yamaha MT-10, który niedawno wszedł do produkcji, a także customowe motocykle: Behemot Bike (zaprojektowany przez Adama „Nergala” Darskiego) czy Recydywista (pierwszy na świecie wytatuowany motocykl, pokryty jasną skórą).

Pierwszego dnia trwania targów na Placu Honorowym przed Spodkiem zaplanowano m.in. show kaskaderskie Gladiators Day, wypełnione akrobacjami i efektami pirotechnicznymi. W jego ramach zobaczyć będzie można: skoki motocyklowe, strzały do jadącego auta z bazooki, pokazy monster truck i miażdżenia aut, poślizgi kontrolowane oraz akrobacje kaskaderskie z wykorzystaniem miotacza ognia.

Wśród motoryzacyjnych osobliwości, jakie będzie można zobaczyć już w najbliższy weekend podczas ProfiAuto Show 2016 są m.in.: samochód o dwóch silnikach, wytatuowany i „diabelski” motocykl, wyjątkowe modele Lexusa oraz Yamahy czy auto dla czterech kierowców. Motoryzacyjne osobistości  to mistrzyni rajdowa Klaudia Podkalicka, a także dziennikarze motoryzacyjni – Patryk Mikiciuk i Adam Klimek. Emocje podsyci także wieczorne, kaskaderskie show i trwające przez cały dzień na terenach zewnętrznych pokazy m.in. driftu, kontrolowanych zderzeń, samochodowego bowlingu, taxi na dwóch kółkach i ratownictwa medycznego.

Najaktualniejsze informacje dotyczące wydarzenia znaleźć można w pierwszej edycji specjalnej aplikacji targowej ProfiAuto Show 2016, dostępnej w Google Play i App Store. Wszystkie osoby, które ją pobiorą – będą mogły także kupić bilet na targi za połowę ceny.

 

ProfiAuto Show 2016

Miejsce: Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe (obok Spodka)
Czas: sobota 4 czerwca (10.00-18.00 + show kaskaderskie o 18.30) oraz niedziela 5 czerwca (10.00-16.00)

Dowiedz się więcej

Szkolenia dla specjalistów podczas ProfiAuto Show 2016
Szkolenia dla specjalistów podczas ProfiAuto Show 2016

Tworzenie nowoczesnego warsztatu samochodowego, serwisowanie klimatyzacji i współczesnych układów hamulcowych – to tylko niektóre tematy, jakie będzie można zgłębić podczas tegorocznego ProfiAuto Show (4 i 5 czerwca). Targi odbywające się w Katowicach to już tradycyjnie – poza ekspozycjami polskich i światowych producentów z branży automotive oraz atrakcjami dla fanów motoryzacji – także solidna porcja wiedzy […]

Motoryzacyjne osobliwości podczas ProfiAuto Show 2016
Motoryzacyjne osobliwości podczas ProfiAuto Show 2016

Samochód o dwóch silnikach, wytatuowany i „diabelski” motocykl, wyjątkowe modele Lexusa oraz Yamahy czy możliwość przejażdżki autem przystosowanym dla… czterech kierowców – tegoroczne ProfiAuto Show, które odbędą się w pierwszy weekend czerwca (4-5.06), poza atrakcjami dla specjalistów, będzie także okazją do obejrzenia motoryzacyjnych unikatów. Targi ProfiAuto Show 2016 odbędą się już za niespełna miesiąc. To […]

Targi ProfiAuto Show 2016 – relacja online
Targi ProfiAuto Show 2016 – relacja online

Interesujesz się rynkiem motoryzacyjnym, ale nie możesz pozwolić sobie na weekendowy wyjazd na targi ProfiAuto Show? Śledź naszą relację online, przez całą sobotę, prosto z Katowic! Od sobotniego poranka, aż do wieczora (4 czerwca) na bieżąco będziemy informować o najciekawszych wydarzeniach i atrakcjach targów. Od momentu rozpoczęcia relacji artykuł będzie aktualizowany na bieżąco*. Wystarczy pozostawić […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Ron1, 5 czerwca 2016, 22:27 0 0

Pomorskie melduje się w domu.
Było mega, lepiej niż rok temu.
Do zobaczenia za rok.

Odpowiedz