Menu

Wycieraczki samochodowe

Nowość w gamie wycieraczek TRICO – pióra Aquablade dostępne na rynku wtórnym

Firma TRICO, będąca producentem piór wycieraczek przeznaczonych na pierwszy montaż, wprowadza nowe produkty do swojej oferty części zamiennych. Mają one zintegrowany spryskiwacz. Wybrane modele są także podgrzewane. Dostępność tych produktów na rynku wtórym pozwoli obniżyć koszty związane z serwisem elementów układu oczyszczania szyb.

DENSO poszerzyło swoją ofertę o 33 modele tylnych wycieraczek samochodowych

W ofercie producenta części zamiennych DENSO Aftermarket pojawiły się 33 nowe modele wycieraczek tylnej szyby w samochodach osobowych. Po światowych drogach porusza się łącznie 100 000 000 pojazdów do których te wycieraczki pasują.

Wycieraczki TRICO jako wyposażenie nowych modeli BMW

Firma TRICO została wybrana jako dostawca tylnych wycieraczek dla nowych modeli BMW X1, serii 2 Active Tourer oraz iX. Trico dostarcza na pierwszy montaż zarówno pióra, jak też ramiona wycieraczek.

Wycieraczki samochodowe – czy naprawdę wynalazł je Polak? Historia i rodzaje wycieraczek.

O tym z pozoru prostym urządzeniu do dziś krążą różnorakie legendy, a między wynalazcami i producentami pojazdów trwała ogromna rywalizacja o to, kto wpadnie na najlepszy pomysł. W tym artykule opisujemy ewolucję wycieraczek szyb samochodowych od ich początków do dnia dzisiejszego.

Nowe wycieraczki TRICO do Volkswagenów

Producent piór wycieraczek, TRICO, został dostawcą oryginalnego wyposażenia (OE) dla Volkswagenów T7 i ID Buzz. Nowe modele Volkswagena otrzymają od TRICO zarówno przednie jak i tylne pióra.

Rozwiązania febi bilstein: wymiana silnika napędu wycieraczki tylnej w Audi A4 Avant [FILM]

W samochodzie Audi A4 Avant (model 8K), produkowanym w latach 2007 – 2015, spotykaną usterką jest brak powrotu wycieraczki tylnej szyby do pozycji wyjściowej. W filmie instruktażowym febi bilstein zaprezentowano wymianę silniczka napędu, które rozwiązuje ten problem.

Nowości w ofercie HC-CARGO

W nowym roku do oferty HC-CARGO trafiło sporo nowości. W tym alternator do Land Rovera czy regulator prędkości nawiewu do Mercedesa. Poniżej lista wszystkich nowości.

Nowa marka wycieraczek dostępna w ELIT Polska

Pióra wycieraczek samochodowych przez cały rok mają przed sobą trudne zadanie. Słońce, sól, piasek, błoto i śnieg. To tylko kilka czynników, z którymi muszą sobie radzić wycieraczki samochodowe. Wycieraczki marki Negotti są dostępne w ELIT Polska.

Konkurs Valeo – jubileusz marki SWF – wyniki

Wiemy już, kto zwyciężył w konkursie, którego patronem została firma Valeo – właściciel marki wycieraczek SWF…

Nowe opakowania wycieraczek Valeo FIRST

Valeo zastępuje plastikowe opakowania wycieraczek ekonomicznej linii FIRST, opakowaniami wykonanymi z kartonu. Zmiana jest elementem strategii firmy, dążącej do osiągnięcia neutralności węglowej w całym procesie produkcyjnym.

Wycieraczki samochodowe mają dwie podstawowe funkcje – wpływają na bezpieczeństwo oraz na komfort jazdy samochodem. Istnieją trzy podstawowe rodzaje: wycieraczki płaskie, szkieletowe i hybrydowe. Okresowa wymiana wycieraczek samochodowych jest niezwykle ważna, a w decyzjach w tym zakresie kierowcy powinni być wspierani przez pracowników warsztatów. Chcesz doradzać klientom, kiedy wycieraczki do szyb kwalifikują się do wymiany? Jakie wycieraczki samochodowe do szyb warto wybrać? Choć nie istnieje obiektywny ranking wycieraczek, informacje zgromadzone przez nas w artykułach tej kategorii, na pewno powiększą Twój zasób wiedzy.