Menu

Valeo

Konkurs Valeo

Zapraszamy do udziału w konkursie z okazji 100-lecia marki Valeo. Aby zagrać, należy prawidłowo odpowiedzieć na pytania oraz wykazać się kreatywnością na temat innowacji Valeo.

Konkurs Valeo – jubileusz marki SWF – wyniki

Wiemy już, kto zwyciężył w konkursie, którego patronem została firma Valeo – właściciel marki wycieraczek SWF…

Valeo zdobywa nagrodę Automotive News PACE Award 2022

Firma Valeo została zdobywcą nagrody Automotive News PACE Award 2022. Tytuł wręczono podczas uroczystej ceremonii, która odbyła się 19 września. Valeo zostało nagrodzone za dwumasowe koło zamachowe wykonane w technologii Pendulum 2. generacji.

Nowe opakowania wycieraczek Valeo FIRST

Valeo zastępuje plastikowe opakowania wycieraczek ekonomicznej linii FIRST, opakowaniami wykonanymi z kartonu. Zmiana jest elementem strategii firmy, dążącej do osiągnięcia neutralności węglowej w całym procesie produkcyjnym.

Coraz bliżej Wielki Finał AP EXPERT 2022

9. edycja promocji AP EXPERT już przekroczyła półmetek. Uczestnicy sprawdzają swoją wiedzę w testach, a także wypatrują, co będzie na nich czekać w Wielkim Finale.

Valeo to francuski producent części samochodowych na rynek pierwotny (OE) oraz rynek wtórny (aftermarket). Valeo powstało w 1923 r. pod Paryżem, zaczynając od produkcji okładzin hamulcowych i tarcz sprzęgłowych. Przez kolejne dekady, oferta firmy dynamicznie się rozwijała, przez co jest dziś ona jednym z największych dostawców części samochodowych w Europie. W ofercie Valeo znajdziemy m.in. wycieraczki samochodowe, alternatory i rozruszniki, chłodnice i nagrzewnice, elementy systemu elektroniki samochodowej, klocki hamulcowe, elementy oświetlenia pojazdów, sprzęgła, akcesoria motoryzacyjne czy czujniki (np. w tym czujniki parkowania). Koncern Valeo posiada wiele fabryk w Europie, w tym cztery zakłady produkcyjne w Polsce – dwie fabryki w Skawinie oraz po jednym zakładzie w Czechowicach-Dziedzicach i Chrzanowie. Więcej informacji na temat firmy Valeo oraz jej produktów można znaleźć w artykułach z tej kategorii.