Menu

Układ zawieszenia

Arnott wzbogacił swoją ofertę o nowe części

W ofercie Arnott Europe znalazło się kilka nowych części mających zastosowanie w wielu różnych samochodach. Zapraszamy do zapóźniania się z nimi.

Nowa technologia pierścieni zabezpieczających oraz osłon przeciwpyłowych zaprezentowana przez MOOG®

Producenci części samochodowych przeganiają się w nowych technologiach służących poprawie ich działania, czy wydłużeniu czasu eksploatacji. Inżynierowie MOOG opracowali nowy materiał, z którego produkowane są obecnie osłony przeciwpyłowe MOOG.

Od czego zależy zużycie paliwa w samochodzie?

Producenci samochodów ponoszą wysokie koszty rozwoju, wprost proporcjonalne do norm w zakresie emisji spalin, a wszystko po to, aby utrzymać zużycie paliwa w nowych samochodach na jak najniższym poziomie. Dlaczego jest to tak trudne zadanie? Odpowiedź znajdziecie w dzisiejszym artykule, który – oprócz powtórki z praw fizyki – skupia się również na tym, w jaki […]

Bilstein przeprowadził szkolenia dla młodych mechaników

Technologia w branży motoryzacyjnej rozwija się szybko i żeby za nią nadążyć,  niezbędne są szkolenia. Jedną z firm, która aktywnie uczestniczy w przekazywaniu najnowszej wiedzy młodym adeptom mechaniki, jest Bilstein. W ostatnim czasie eksperci marki odwiedzili szkoły w Iławie i Olsztynie.

Tenneco otworzyło w Polsce centrum inżynieryjne Monroe – widzieliśmy je od środka

24. maja odbyło się uroczyste otwarcie Monroe European Engineering Center, czyli Europejskiego Centrum Inżynieryjnego Monroe, na którym mieliśmy okazję gościć. Na ceremonii otwarcia zjawili się przedstawiciele Tenneco z całego świata.

MotoFocus TV: Jak sprawdzać amortyzatory samochodowe? Kiedy wymieniać i na jakie?

Gościem najnowszego odcinka MotoFocus TV był Andrzej Wojciech Buczek, specjalista techniczny, który wie wszystko o amortyzatorach samochodowych. Reprezentujący markę BILSTEIN specjalista opowiedział m.in. o wynikach ogólnopolskiego testu amortyzatorów, metodach diagnozowania stanu amortyzatorów czy trendach i innowacjach w tym sektorze rynku.

MOOG wypuścił na rynek wahacze do BMW serii 3 & 4

Wahacze do samochodów osobowych BMW serii 3 oraz 4 to nowe produkty marki MOOG, która specjalizuje się w produkcji części zawieszenia.

Partnerstwo techniczne SKF i producenta hipersamochodów

Opracowanie lekkich, niskotarciowych łożysk dla hipersamochodów jest celem zawiązania partnerstwa pomiędzy dwiema firmami z branży motoryzacyjnej. Obaj producenci współpracują ze sobą już od 25 lat.

Układ zawieszenia to zbiorcza nazwa elementów, odpowiedzialnych za przenoszenie i tłumienie sił powstających podczas pracy kół. Dzięki niemu duża część drgań nie zostaje przeniesiona na nadwozie, co zwiększa komfort jazdy, stabilność pojazdu i jego sterowność. Budowa układu zawieszenia pojazdu ewoluuje od wielu lat. Obecnie jest to dość skomplikowany system, zawierający wiele elementów, które mogą ulec usterkom, dając różnego typu objawy. Regularna kontrola układu zawieszenia to jedno z ważniejszych zadań warsztatów samochodowych. Więcej na temat tego układu oraz jego elementów, przeczytacie w tej kategorii.