Menu

Układ zapłonowy

Nowości w ofercie cewek zapłonowych firmy Denckermann

Firma Denckermann to dostawca cewek zapłonowych, który oferuje szeroką grupę produktów i stale rozszerza swoją ofertę. Producent ma na uwadze jakość i projektuje cewki tak, aby mogły zapewnić parametry porównywalne do wyposażenia oryginalnego. W jaki sposób powstają cewki zapłonowe Denckermann? Idea układów zapłonowych w samochodach ma już ponad 100 lat. Mniej więcej w 1911 roku, […]

Świece zapłonowe – historia i współczesność źródła iskry

W samochodach osobowych jest wiele części, których wymiana jest prosta i stosunkowo niedroga, ale bez których pojazd nie mógłby działać. Jednym z tych właśnie elementów jest świeca zapłonowa w silnikach benzynowych. Mogłoby się wydawać, że nie ma tutaj nic skomplikowanego, ale to tylko pozory. Ten artykuł poświęcony jest tematowi źródła iskry.

Nowe logo Niterra po zmianie nazwy firmy NGK SPARK PLUG

Po ubiegłorocznej zapowiedzi nadchodzącej zmiany angielskiej nazwy firmy na „Niterra”, NGK SPARK PLUG prezentuje nowe logo Grupy i Korporacji. Zostanie ono oficjalnie przyjęte przez firmę w związku ze zmianą nazwy na „Niterra”, co nastąpi na początku kwietnia 2023 roku.

Zmiany w asortymencie świec żarowych bilstein group

Zmiany wprowadzone w asortymencie świec żarowych febi, SWAG oraz Blue Print zapewnią ujednoliconą ofertę w zakresie produktów, opakowania oraz ilości sprzedażowych.

Awaria katalizatora w kilkuletnim aucie – wymienić czy regenerować?

Katalizator to element układu wydechowego pojazdu, który odpowiada głównie za oczyszczanie spalin, ale od tego elementu zależny jest także prawidłowy proces spalania mieszanki paliwowo-powietrznej. Katalizatory ulegają awariom głównie przy wyższych przebiegach. Ze względu na wysoką cenę zamienników, właściciele pojazdów zastanawiają się nad rozwiązaniami innymi niż wymiana. Jednym z nich jest regeneracja.

Aby w silniku spalinowym mogło dojść do zainicjowania procesu spalania mieszanki paliwowo-powietrznej, konieczne jest wytworzenie iskry. Za tę czynność odpowiada układ zapłonowy. Budowa klasycznego układu zapłonowego, wykorzystywanego w motoryzacji nie zmienia się od lat. Jego elementami są włącznik zapłonu (pobierający napięcie z akumulatora), cewka zapłonowa, aparat zapłonowy oraz świece. Istnieją także bardziej nowoczesne wariacje układu zapłonowego, o których więcej przeczytasz w artykułach z tej kategorii. Znajdziesz tu także inne artykuły poradnikowe oraz informacje o nowościach produktowych w asortymencie związanym z układem zapłonowym.