Menu

TEXTAR

Producent układów hamulcowych ponownie partnerem rekordu Polskiego Fiata 125p

W czerwcu odbędą się obchody 50. rocznicy ustanowienia przez załogę wyjątkowego Polskiego Fiata 125p trzech światowych rekordów prędkości w jeździe non stop. Podobnie jak w 1973 roku, będzie partnerem tego wydarzenia będzie firma Textar.

Rodzaje mieszanek ciernych w klockach hamulcowych są różne w zależności od regionu

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że skład mieszanki ciernej klocków hamulcowych może być różny w zależności od regionu, w którym są one oferowane. Kwestię tę wyjaśnia producent klocków hamulcowych – TEXTAR.

Firma Textar podsumowała rok 2022

Rok 2022 ponownie wystawił działalność firm z branży motoryzacyjnej na próbę. Mimo nowych wyzwań w postaci rosnących kosztów czy problemów z dostępnością towarów, firma TMD Friction zrealizowała swoje założenia na ten okres.

Emocje i wiedza podczas Textar Brake Clinic

Textar Brake Clinic to event szkoleniowy dla mechaników samochodowych. Trzecia edycja wydarzenia odbyła się na początku października na torze Driveland w Słabomierzu.

Textar rozszerza ofertę układów hamulcowych

Pierwszy kwartał 2022 roku przyniósł zmiany w liczbie dostępnych produktów Textar. Oferta elementów układu hamulcowego tej marki powiększyła się o referencje do ponad 20 modeli samochodów.

Nowe produkty w ofercie Textar

Textar rozszerza swój asortyment o tarcze i klocki hamulcowe do dwunastu nowych modeli samochodów. Z produktów oferowanych przez markę mogą od teraz korzystać m.in. właściciele terenowego Jeepa Wranglera, sportowej Cupry Formentor czy też samochodów dostawczych Volkswagen Crafter i Man TGE.

Szkolenie Textar Brake Clinic na torze DRIVELAND – relacja

Na torze Driveland, obiekcie należącym do Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara, odbyła się druga edycja szkolenia Textar Brake Clinic. Wzięli w niej udział mechanicy będący laureatami promocji sprzedażowej marki TEXTAR.

BILSTEIN buduje nowy ośrodek przy Nurburgring

Przedstawiciele marki BILSTEIN wmurowali kamień węgielny pod nowe centrum testowe. Znajdzie się w nim wszechstronne stanowisko do badania pracy zawieszenia w autach o wysokich osiągach.

Tarcze i klocki hamulcowe Textar do nowych modeli samochodów

Oferta Textar rozszerza się o kolejne produkty do najnowszych modeli samochodów osobowych. Z elementów układu hamulcowego marki Textar mogą korzystać między innymi posiadacze miejskiego Opla Corsy, luksusowego BMW 7, ale także dostawczego Forda Transita. W ostatnich tygodniach asortyment Textar powiększył się o części do ośmiu modeli samochodów.

Bicie boczne tarczy hamulcowej – przyczyny, problemy i zapobieganie

Wibracje kierownicy czy innych elementów samochodu mogą wystąpić zarówno w starszych, jak i nowszych pojazdach. Niezależnie od wieku auta, nie wolno ich bagatelizować. Nie tylko obniżają komfort jazdy i mają negatywny wpływ na układ kierowniczy oraz zawieszenie, lecz są też sygnałem, że z samochodem dzieje się coś niedobrego. Jedną z przyczyn powstawania wibracji są problemy […]

TEXTAR jest jedną z marek należących do grupy TMD Friction. Jest producentem elementów układu hamulcowego pojazdów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Firma została założona w Niemczech, w drugiej dekadzie XX wieku. Jest jednym z największych dostawców klocków i tarcz hamulcowych w Europie – zarówno na rynek pierwszego montażu (OE) jak i na rynek wtórny (aftermarket). Produkty TEXTAR zbierają dobre opinie klientów z polskiego rynku części, a katalog marki wciąż się poszerza. Poza podstawowymi elementami układu hamulcowego, TEXTAR rozwija ofertę smarów (popularny smar CeraTec), płynów hamulcowych oraz narzędzi do obsługi hamulców. Na rynku polskim TEXTAR prowadzi także program szkoleniowy dla mechaników TEXTAR Brake Clinic. Więcej informacji na temat marki i jej produktów można znaleźć w powyższych artykułach.