Menu

Sprężyny zawieszenia

Wskazówki montażu amortyzatorów – instruktaż KYB

KYB Europe przedstawia ważne informacje dotyczące zasad postępowania podczas montażu amortyzatorów, sprężyn zawieszenia oraz górnych zestawów montażowych.

Elektroniczny System Kontroli Trakcji a zawieszenie

Elektroniczny System Kontroli Trakcji (ang. ESC – Electronic Stability Control) to elektroniczny system, który jest rozszerzeniem technologii zapobiegającej blokowaniu się kół podczas hamowania. Jego zadaniem jest stabilizacja pojazdu oraz zapobieganie wpadaniu w poślizg poprzez zastosowanie określonej siły hamowania na jedno lub więcej kół zgodnie z wymaganiami.

Porady i triki podczas montażu miechów pneumatycznych

Firma Arnott stara się przekazywać wiedzę na temat swoich produktów, aby mechanicy pracujący z nimi czuli się komfortowo i pewnie podczas montażu. Poniższy tekst zawiera szereg porad i trików do zastosowania podczas instalacji sprężyn zawieszenia powietrznego.

Nowe spojrzenie na szkolenia – wywiad z Andrzejem Chmielewskim z KYB

Firma KYB, nierozerwalnie kojarząca się z produktami dedykowanymi do zawieszenia pojazdów, zdaje sobie sprawę jak ważne jest szkolenie kadr. W tym celu od wielu lat prowadzi różnorakie szkolenia dedykowane fachowcom-praktykom, którzy na co dzień mają możliwość pracy z ich częściami. O nowym sposobie prowadzenia kursów, a także kierunku, w jakim zamierza rozwijać się firma, rozmawiamy […]

Pęknięta sprężyna zawieszenia – częsta usterka

Wiele samochodów jeździ po drogach z pękniętymi sprężynami zawieszenia. Wydaje się to nieprawdopodobne, ale faktycznie zdarza się, że taka usterka nie daje żadnych objawów, lub są one wyjątkowo dyskretne.

Nowe referencje w katalogu BILSTEIN

BILSTEIN poszerzył ofertę na aftermarket o kilkadziesiąt referencji do 10 marek samochodów osobowych i lekkich dostawczych. Wśród nich są zarówno zestawy montażowe, sprężyny, jak i amortyzatory z serii Replacement i Performance.

Sprężyna zawieszenia to prosty konstrukcyjnie podzespół, będący kluczowym elementem kolumny McPhersona. Jej zadaniem jest tłumienie drgań i wstrząsów, powodowanych przez masy nieresorowane (nie pochłaniające podczas jazdy energii), takie jak koła, hamulce czy niektóre elementy układu zawieszenia. Sprężyny mają wysoką żywotność, jednak ich awarie zdarzają się. Najczęściej obserwowanym zjawiskiem jest pęknięcie sprężyny zawieszenia, mające związek ze zbyt intensywną eksploatacją bądź wadą konstrukcyjną (pojazdu lub samej sprężyny). Bywa także, że sprężyna traci swoje właściwości pod wpływem zużycia eksploatacyjnego. Wymiana sprężyn zawieszenia wymaga posiadania specjalnych narzędzi. Przeczytaj więcej o sprężynach zawieszenia w artykułach z tej kategorii.