Rozwiązania febi bilstein: rozciągnięty łańcuch silnika 1.2 TSI

, 4 maja 2021, 15:18

Wyprodukowany przed październikiem 2011 roku silnik Grupy VW 1.2 TSI jest podatny na rozciąganie łańcucha rozrządu.

Główne objawy tego problemu to:

  • Grzechoczący hałas z komory silnika
  • W skrajnym przypadku może dojść do przeskoczenia łańcucha na kole zębatym.

Wtedy silnik nie będzie pracował równomiernie, a na desce rozdzielczej zapali się kontrolka sterowania silnika. Ponadto tłoki mogą uderzyć w zawory, co grozi poważnym uszkodzeniem silnika.

febi 45052, 48577, 49517, 102140, 104259, 107797, 172944, 174460. zastosowanie: różne modele Volkswagena, Audi, Seata oraz Skody wyposażone w czterocylindrowy silnik 1.2 TSi kod silnika: CBZA, CBZB, CBZC

W reakcji na te problemy producent wprowadził wzmocniony, odporny na rozciąganie łańcuch rozrządu. Niemniej jednak przez pierwsze pięć sekund po uruchomieniu silnika może być słyszalny grzechoczący hałas. Odgłos ten pochodzi z hydraulicznego napinacza łańcucha, który potrzebuje trochę czasu do zbudowania ciśnienia oleju, a sprężyna słabnie wraz z upływem czasu. Ten grzechoczący hałas występuje częściej w starszych silnikach o wysokim przebiegu.

Zmiany produkcyjne w roku 2011

Końcem roku 2011 wprowadzony został całkowicie zmieniony zestaw łańcucha rozrządu do silnika 1.2 TSI. Zmiany objęły:

  • szerszy łańcuch rozrządu
  • nowe prowadnice łańcucha
  • zmodyfikowany, większy napinacz łańcucha
  • koła zębate ze wzmocnioną konstrukcją zębów

Pod warunkiem regularnej obsługi serwisowej silniki wyprodukowane po roku 2011 z nowym zestawem łańcucha rozrządu nie są podatne na hałasujący rozrząd zimnego silnika – w przeciwieństwie do wcześniejszych silników.

febi oferuje szeroki asortyment zestawów rozrządu przeznaczonych do tego silnika. Zestawy te uwzględniają wszystkie modyfikacje wprowadzone w tym okresie. febi oferuje również zestaw (174460), który jest kompletny, zmodyfikowany i wzmocniony. Zestaw ten może być również stosowany w starszych silnikach, co pozwala wyeliminować wszystkie problemy. ASO nie oferują takiego rozwiązania. Więcej informacji technicznych można znaleźć na stronie: partsfinder.bilsteingroup.com

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!