Przejęcie Mark IV Systèmes Moteurs przez Sogefi

, 14 października 2011, 15:54

Sogefi (grupa CIR) zakończyła przejęcie francuskiej grupy Mark IV Systèmes Moteurs od amerykańskiego holdingu Mark IV, LLC. Zawarta umowa opiewała na kwotę ok. 150 mln euro.

Dzięki transakcji, Sogefi uzyskuje szansę międzynarodowego rozwoju oraz integracji swoich technologii. Firma wzmocni swoją obecność na rynkach międzynarodowych, przede wszystkim w Ameryce Północnej, rozszerzy też swoją bazę klientów na całym świecie. Dzięki szerszej i bardziej zintegrowanej gamie rozwiązań dolotu powietrza, chłodzenia silnika i systemów przewodów, Sogefi wzmocni swą obecność na tym wymagającym rynku. Grupa Sogefi spodziewa się osiągnięcia całkowitych przychodów pro forma za 2011 rok w wysokości około 1,3 miliarda euro.

– “Ta transakcja jest kontynuacją trzydziestoletniej historii rozwoju technologicznego, wydajności operacyjnej i ekspansji na nowe rynki. Będziemy podążać tą drogą także w przyszłości” – powiedział Rodolfo De Benedetti, dyrektor zarządzający grupy CIR i prezes Sogefi.

– “Umowa pozwoli nam osiągnąć założone cele w pozycjonowaniu konkurencyjnym, co jest szczególnie ważne dla perspektywy rozwoju Sogefi: Mark IV Systèmes Moteurs dysponuje gamą produktów, która jest idealnym uzupełnieniem naszych produktów, klientów i procesów. Ta transakcja umożliwi nam skompletowanie gamy rozwiązań i występować przed producentami samochodów jako dostawca zintegrowanych systemów dla silnika.” – tłumaczył Emanuele Bosio, dyrektor zarządzający Sogefi.

– “Przejęcie Mark IV to dla Sogefi duży krok ku budowie zintegrowanej oferty produktowej z bardziej zaawansowanych usług dla producentów samochodów. Przyniesie to również pozytywne rezultaty dla działu aftermarketowego”. – powiedział Andrea Taschini, dyrektor generalny Sogefi Aftermarket Division.

Mark IV Systèmes Moteurs to jeden z największych producentów systemów dolotu powietrza i chłodzenia silnika na świecie, z przychodami na poziomie ok. 250 milionów euro w 2010 roku i blisko 1020 pracownikami. Jest dostawcą dla największych światowych producentów samochodów. Grupa ma osiem fabryk (trzy we Francji, pozostałe w Kanadzie, Meksyku, Rumunii, Chinach i Indiach), dwa centra rozwojowe (we Francji i USA). Obecnie budowana jest kolejna fabryka w Chinach. 78 proc. przychodów firmy generowanych jest w Europie, lecz wzrasta jej udział w północnoamerykańskim rynku. Mark IV Systèmes Moteurs rozpoczęła rozwój na szybko rozwijających się krajach, jak Chiny i Indie.

Dowiedz się więcej

KE wyraziła zgodę na przejęcie Behr przez Mahle
KE wyraziła zgodę na przejęcie Behr przez Mahle

Komisja Europejska wyraziła zgodę na przejęcie Behr przez Mahle, upewniając się, że transakcja nie zagrozi konkurencji na rynku. Mahle zwiększy swój mniejszościowy udział w Behr, by uzyskać wspólną kontrolę nad spółką wraz z rodziną Behr. Niemieckie firmy działają na rynku części motoryzacyjnych. Mahle produkuje głównie elementy silników, zaś Behr układy klimatyzacji i chłodzenia silnika.

30. rocznica powstania Grupy Sogefi
30. rocznica powstania Grupy Sogefi

19 kwietnia 2011 roku Grupa Sogefi świętowała 30 rocznicę swego powstania na dorocznym walnym zgromadzeniu udziałowców, które odbyło się w Mediolanie. Powstała w Mantui, we Włoszech 30 lat temu firma Sogefi jest produkcentem elementów zawieszenia oraz systemów filtracyjnych. Produkcja odbywa się w 36 zakładach rozlokowanych w 13 krajach, na 4 kontynentach. Działalność Grupy opiera się […]

Salvatore Torrisi dyrektorem generalnym UFI Filters
Salvatore Torrisi dyrektorem generalnym UFI Filters

Zarząd Grupy UFI Filters spa, pod przewodnictwem doktora Giorgio Girondiego, zaakceptował nominację pana Salvatore Torrisiego na stanowisko dyrektora generalnego. Zadaniem pana Torrisi będzie ukierunkowanie rozwoju Grupy UFI Filters w ścisłej kooperacji z zarządem, by zagwarantować wzmocnienie ekonomiczne spółki i poprawić jej obecność na rynkach wschodzących, a także koordynować działalność wielu fabryk w Europie, na Dalekim […]

Komentarze

Brak komentarzy!