Padła „dwumasa”? Jest tańsze i lepsze rozwiązanie!

, 18 października 2018, 9:04

Dwumasowe koła zamachowe to większy komfort jazdy dzięki mniejszym drganiom układu napędowego i niższe zużycie paliwa (wolniejsze obroty biegu jałowego silnika).

Niestety, tłumiki skrętne znajdujące się w dwumasowym kole zamachowym często ulegają uszkodzeniu i wtedy nie tylko element ten przestaje spełniać swoje zadanie, ale także każdemu dodaniu i puszczeniu pedału gazu towarzyszy irytujący stuk. Dodatkowo, niesprawna „dwumasa” może spowodować uszkodzenie skrzyni biegów.

Opatentowany przez Valeo zestaw konwertujący K4P nie tylko jest konkurencyjnym cenowo zamiennikiem dwumasowego koła zamachowego, ale dzięki kunsztowi inżynierów Valeo – na co dzień tworzących rozwiązania dla wiodących producentów samochodowych – doskonale spełnia funkcję „dwumasy”, charakteryzując się przy tym znacznie większą trwałością.

Po zamontowaniu zestawu K4P samochód będzie zużywał dokładnie tyle samo paliwa, a drgania w układzie napędowym będą tylko minimalnie większe. Tłumiki drgań zastosowane w tarczy sprzęgła K4P mają tak dużą trwałość, że nie trzeba będzie jej wymienić przed naturalnym zużyciem materiału ciernego tarczy.

Dlatego zestawy Valeo K4P, dedykowane do konkretnych modeli aut i wersji silnikowych to idealne rozwiązanie dla pojazdów kilkuletnich i starszych, które generują duże przebiegi. W odróżnieniu od dwumasowego koła zamachowego, zestawy K4P nie są wrażliwe na styl jazdy kierowcy. Wystarczy zamontować i cieszyć się pełnią osiągów auta.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!