Ożyw wnętrze auta

, 24 stycznia 2018, 14:56

W ciągu ostatnich kilku lat światło, które do tej pory miało służyć w pojazdach jedynie do oświetlenia drogi, przejęło także kilka innych funkcji. Oparte na innowacyjnych technologiach rozwiązania mogą dziś m.in. nadać samochodowi indywidualny styl.

Rozwiązania LEDambient Connect stwarzają możliwość konfigurowania własnych scenariuszy świetlnych w pojazdach. Światła LEDambient Tuning Lights Connect ożywiają wnętrza samochodów. Dostępnych jest pięć różnych trybów pracy: flesz, stroboskop, światło zanikające, rozproszone i jednorodne. Ściemnialne listwy LED charakteryzują się trwałością do 5 tysięcy godzin, a ich maksymalna długość wynosi 30 cm – paski można także skracać, dopasowując do własnych potrzeb. Zasilane są z gniazda zapalniczki za pomocą 12-woltowego adaptera, który jest dołączany do zestawu. Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją.

LEDambient Pulse Connect można zamontować wewnątrz lub na zewnątrz samochodu
– w tym drugim przypadku jedynie do jazdy off-road ze względu na brak homologacji ECE. Głównym elementem zestawu są diody, które mogą świecić dowolną barwą światła. Diody mogą migotać w rytm muzyki z telefonu lub dopasować się do dźwięków wychwytywanych przez mikrofon, czyli np. piosenki z radia lub… ryku silnika. A jeśli komuś znudzi się migotanie, można zestaw przełączyć na tryb świecenia na stałe, dopasowując barwę światła i jego natężenie np. do podświetlenia wskaźników.

Światłami serii LEDambient Connect steruje się przy pomocy aplikacji, dostępnej na urządzenia z systemem iOS i Android. Jej obsługa jest bardzo łatwa, wystarczy połączyć oba elementy przy pomocy złącza Bluetooth i gotowe.

Warto zwrócić uwagę także na retrofity LED, które są dostępne w ofercie firmy OSRAM w szerokiej gamie typów i kolorów. Dzięki nim wnętrze samochodu, a także schowek czy bagażnik mogą być oświetlone barwą dopasowaną do indywidualnych preferencji, np. zimnobiałą, ciepłobiałą, pomarańczową, a także czerwoną, zieloną lub niebieską. Do wyboru są m.in. zamienniki takich żarówek jak C5W, W5W czy T4W.

Komentarze

Brak komentarzy!