W jakim kierunku powinno zmierzać szkolnictwo zawodowe?

Redakcja, 13 lipca 2017, 13:56

Masz doświadczenie w organizacji praktyk i staży w warsztacie samochodowym? Podziel się swoją wiedzą z SDCM i miej realny wpływ na to jak w jakim kierunku powinno zmierzać szkolnictwo zawodowe.

Jednym z największych problemów z jakimi obecnie boryka się branża motoryzacyjna jest brak wykwalifikowanych pracowników. Warto zauważyć, że w usługach związanych z naprawami samochodów, zarówno w segmencie niezależnym, jak i autoryzowanym obecnie pracuje łącznie ponad 130 000 osób. Ponieważ co roku segment ten rośnie o około 5%, to w ostatnim okresie znacząco wzrosło również zapotrzebowanie na nowych mechaników i mechatroników. Wychodząc naprzeciw tego zjawiska, Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych od wielu lat aktywnie wspiera działanie instytucji państwowych i samorządowych w zakresie odpowiedniego profilowania szkolnictwa zawodowego pod kątem bieżących zmian na rynku pracy.

W tym konkretnym momencie, Stowarzyszenie PILNIE poszukuje kontaktu do właścicieli warsztatów samochodowych zlokalizowanych w województwie mazowieckim, zatrudniających powyżej 10 osób, którzy mają doświadczanie w organizacji praktyk i staży w swoim warsztacie.

Chcielibyśmy skorzystać z Państwa doświadczenia i dowiedzieć się w jakim kierunku powinno zmierzać szkolnictwo, aby zapewnić odpowiednie funkcjonowanie rynku usług naprawczych – tłumaczą przedstawiciele SDCM.

Właściciele warsztatów spełniających podane kryteria proszeni są o pilny kontakt mailowy (w tytule maila należy wpisać: NOWE KADRY) z podaniem w treści nazwiska i numeru telefonu właściciela warsztatu do 17 lipca 2017 roku. Adres do kontaktu: Irmina.Czarnecka@sdcm.pl

Komentarze

Brak komentarzy