Nowy lider segmentu przekładni hydrokinetycznych: Valeo-Kapec

, 13 lutego 2017, 21:32

Valeo zawiązało spółkę joint-venture ze swoim wieloletnim koreańskim partnerem biznesowym – grupą Pyeong Hwa – w której obie strony będą miały po 50% udziałów.

Siedziba nowej spółki, nazwanej Valeo-Kapec, znajdzie się w koreańskim mieście Taegu, a każdy z partnerów wniesie do niej swoje zakłady produkcyjne, w których wytwarzane są przekładnie hydrokinetyczne. Ze strony Valeo będą to fabryki w Nankinie (Chiny), Atsugi (Japonia), San Luis Potosi (Meksyk) i Troy (USA), a ze strony koreańskiego partnera – zakłady w Daegu, Waegwan i Seongju.

W nowej spółce będzie zatrudnionych około 3 tys. pracowników, a całość będzie zarządzana w pełni przez Valeo. Pierwsze szacunki przewidują, że roczny przychód ze sprzedaży Valeo-Kapec sięgnie około 1 mld euro, co przyczyni się do zwiększenia poziomu marży Valeo.

– Zacieśniając naszą współpracę z wieloletnim partnerem z Korei Południowej i tworząc z nim nasze pierwsze joint-venture, podwoimy sprzedaż przekładni hydrokinetycznych przeznaczonych do automatycznych i bezstopniowych skrzyń biegów. Dzięki temu staniemy się liderem światowym w tej linii produktów. Jest to także ważne z punktu widzenia współpracy z koncernem Hyundai-Kia – zwiększając naszą obecności w Korei oczekujemy wzrostu sprzedaży Valeo w Azji o około 500 mln euro – mówi Jacques Aschenbroich, prezes i CEO Valeo.

Na powołanie Valeo-Kapec muszą jeszcze wyrazić zgodę odpowiednie urzędy antymonopolowe.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!