Światło w rytm muzyki

, 11 stycznia 2017, 13:09

pulse

W ciągu ostatnich kilku lat doszło do istotnej zmiany funkcji, jaką spełnia światło zainstalowane w pojazdach. Oprócz oświetlania drogi, zaczęto przywiązywać coraz większą wagę do indywidualnego stylu i dodatkowych możliwości jakie może ono realizować.

Firma OSRAM przygotowała dla właścicieli samochodów rodzinę produktów, która doskonale odpowiada na te potrzeby wykorzystując trend rozwiązań sterowanych przez aplikacje mobilne. Rozwiązania LEDambient Connect  stwarzają możliwość konfigurowania własnych scenariuszy świetlnych w pojazdach. Światła LEDambient Tuning Lights Connect, LEDambient Pulse Connect i LEDambient Hybrid Connect do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego (off-road) pozwalają stworzyć niezliczone barwy i sterować nimi na przykład ze smartfonu.

zzx

Po zainstalowaniu przyjaznej dla użytkownika bezpłatnej aplikacji LEDambient Connect, posiadacze samochodów mogą szybko i łatwo skonfigurować m.in. barwy światła, sekwencje świetlne i poziomy jasności. Aplikacja może być również używana do synchronizacji tzw. playlisty na maksymalnie dziesięciu produktach LEDambient Connect – wówczas światło może także pulsować w rytm muzyki. Aplikacja jest kompatybilna z systemami operacyjnymi iOS i Android i można ją pobrać za darmo z App Store firmy Apple i sklepu Google Play.

LEDambient Tuning Lights Connect: nastrój dostosowany do wnętrza samochodu

Światła LEDambient Tuning Lights Connect ożywiają wnętrza samochodów. Dostępnych jest pięć różnych trybów pracy: flesz, stroboskop, światło zanikające, rozproszone i jednorodne. Ściemnialne listwy LED charakteryzują się trwałością do 5 tysięcy godzin, a ich maksymalna długość wynosi 30 cm – paski można także skracać, dopasowując do własnych potrzeb. Aby po zainstalowaniu listew nie zostawiać nieestetycznych śladów, LEDambient Tuning Lights Connect dostarczane są wraz z taśmami samoprzylepnymi, dzięki którym można je przymocować w dowolnym miejscu w samochodzie. Zasilane są z gniazda zapalniczki za pomocą 12-woltowego adaptera, który jest dołączany do zestawu. Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją.

LEDambient Pulse Connect: światło zgodne z rytmem muzyki

LEDambient Pulse Connect można zamontować wewnątrz lub na zewnątrz samochodu – w tym przypadku jedynie do jazdy off-road ze względu na brak homologacji ECE. Podobnie jak w przypadku całej linii produktów, diody mogą pulsować w rytm muzyki. Są łatwe do zainstalowania i zasilane bezpośrednio z akumulatora. Użytkownik może wybrać dowolne miejsce w kabinie samochodu i przykleić je wszędzie tam, gdzie chce uzyskać akcenty świetlne. Z kolei na zewnątrz samochodu, LEDambient Connect można zamocować na powierzchni przedniego reflektora, nie zakłócając przy tym rozsyłu światła.

zz

LEDambient Hybrid Connect łączy światło LED i halogenowe

LEDambient Hybrid Connect to kombinacja diody zmieniającej kolory z mocną żarówką halogenową HB3, HB4 lub H10 o temperaturze barwowej aż do 4200 K. Lampę w reflektorze umieszcza się w dotychczasowej oprawce, a moduł sterujący, dostarczany w zestawie, jest montowany w komorze silnika. Podobnie jak LEDambient Pulse Connect, także ten system nie może być wykorzystywany do oświetlenia zewnętrznego w pojazdach, poruszających się po drogach publicznych ze względu na brak homologacji ECE.

pulse-2

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!