Żarówki Philips „wzorowe” w teście tygodnika Auto Świat

, 29 listopada 2016, 11:42

Popularny tygodnik dla kierowców przeprowadził test 30 kompletów żarówek H4. Za wzorowe dziennikarze uznali 5 produktów, w tym dwa marki Philips.

Test został wykonany profesjonalnie, we współpracy z ekspertami Instytutu Transportu Samochodowego. To oni przygotowali stanowisko testowe z wzorcowym reflektorem oraz innowacyjnym przyrządem, który badał rozkład światła emitowanego przez reflektor. Żarówki halogenowe H4 Philips X-tremeVision +130% oraz Philips Vision +30% znalazły się w piątce produktów, które testujący uznali za „wzorowe”. Szczególnie cieszy wynik tej drugiej żarówki. „Świetny przykład na dowód tego, że nie trzeba płacić dużo, by mieć bardzo dobre żarówki – zwykły, tani produkt Philips świeci jak żarówka mocno wyżyłowana” – czytamy w tekście. Istotnie, żarówki Philips Vision +30% okazały się mieć o wiele lepsze parametry, niż różne produkty tuningowe niewiadomego pochodzenia, których producenci obiecywali „zwiększony zasięg świateł” i „dużą moc”. Jak widać, liczy się precyzja wykonania żarówki i jakość materiałów użytych do produkcji. Mimo tych zalet dziennikarzom Auto-Świata udało się kupić takie żarówki za zaledwie 8,40 zł za sztukę.

Test tygodnika pokazał także jednoznacznie, czym grozi stosowanie żarówek pochodzących z niewiadomego źródła – okazało się, że po przebadaniu kilku takich produktów optyka testowego reflektora uległa takiej degradacji, że nawet po zamontowaniu dobrych żarówek generowany strumień światła był już wyraźnie słabszy.

„Wybierając Philips, wybierasz pewną jakość i wysoki poziom bezpieczeństwa. Zachęcamy przy tym do jednoczesnej wymiany pary żarówek, ponieważ oszczędza to czas i daje odczuwalną poprawę jakości oświetlenia. Po wymianie zawsze należy skontrolować ustawienie reflektorów” – podsumowuje Tarek Hamed, Marketing Manager CE Philips.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!