Xtra – całkowicie nowa gama tarcz Brembo

, 3 listopada 2016, 10:32

Dla nowej gamy tarcz hamulcowych dostępnej w sektorze Aftermarket, Brembo opracowało i wykonało specjalne wiercenie, które łączy przyciągającą wzrok estetykę ze znakomitym i skutecznym działaniem w każdych warunkach hamowania, tak aby podkreślić styl jazdy prawdziwych pasjonatów.

Nowa gama Brembo Xtra, opracowana przez Dział Badań i Rozwoju (R&D) Brembo, na bazie doświadczeń z producentami najbardziej prestiżowych marek samochodów oraz seriami wyścigów takich jak m.in. NASCAR, Indycar, Formula 1, MotoGP, przedstawia rozwiązanie z otworami na powierzchni hamowania, co stanowi znaczną poprawę osiągów całego układu hamulcowego.

Tarcze wiercone Brembo Xtra powstały z myślą o młodych (20-45 lat) pasjonatach samochodów. To kierowca doskonale orientujący się w najbardziej innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych – uważny czytelnik czasopism branżowych, który dla uzyskania bardziej precyzyjnej opinii, stale śledzi także specjalistyczne fora i konta społecznościowe ulubionych marek. Dba o utrzymanie swojego samochodu
i dlatego jest gotowy poświęcić mu więcej czasu i zasobów niż przeciętny kierowca. Prowadzi samochód kompaktowy, niedawno zarejestrowany (4-5 lat), o sportowym charakterze, ale niekoniecznie przeznaczony do wyścigów.

Brembo Xtra to nie tylko bardziej atrakcyjny wygląd nawiercanych i lakierowanych w technologii UV tarcz ale przede wszystkim:

1. Większy współczynnik tarcia

Obecność otworów na tarczy hamulcowej jest gwarancją wyższego współczynnika tarcia oraz szybszej i skuteczniejszej reakcji układu hamulcowego. Powierzchnia otworów zapewnia, zwłaszcza w początkowych fazach hamowania, lepszą wydajność, dzięki większemu współczynnikowi tarcia.

2. Czyszczenie i renowacja klocków

Otwory dają efekt "zgarniania", który czyści powierzchnię klocka ze szkodliwych osadów materiałowych, a także zapobiega osadzaniu się w materiale ciernym klocka najmniejszych nawet pozostałości materiału żelaznego, pochodzących z zużycia tarczy hamulcowej.

3. Lepsze osiągi na mokrej nawierzchni

Wiercenie umożliwia również przerwanie filmu wodnego, który może utworzyć się na powierzchni hamującej. Dlatego nawet podczas jazdy na mokrej nawierzchni, układ skutecznie reaguje już przy pierwszym hamowaniu, zapewniając takie samo działanie w każdych warunkach atmosferycznych.

4. Maksymalne tarcie nawet przy maksymalnych naprężeniach

W wysokiej temperaturze roboczej spalanie żywic znajdujących się w materiale ciernym klocka powoduje wytwarzanie gazów, które mogą spowodować zjawisko fadingu, zmniejszając współczynnik tarcia między klockiem a tarczą. Otwory umożliwiają szybkie wydalenie gazów i równie szybkie przywrócenie optymalnych warunków hamowania.

5. Chłodzenie układu hamulcowego

Obecność otworów poprawia zdolność odprowadzania ciepła z tarczy i klocka ze względu na większy przepływ powietrza, zwiększając wydajność całego układu hamulcowego.
 

W nowej gamie Brembo Xtra szczególną uwagę poświęcono także pełnej zgodności z najbardziej rygorystycznymi wymogami dotyczącymi trwałości i wytrzymałości. Aby produkt końcowy był wydajny i przede wszystkim bezpieczny, kluczowe znaczenie ma etap projektowania i produkcji tych tarcz. Podczas projektowania każdej tarczy, inżynierowie Brembo opracowują liczbę, wymiar, kształt i rozmieszczenie wszystkich otworów.

Następnie tarcze Brembo Xtra przechodzą testy na hamowni podwoziowej i na drodze, by zapewnić maksymalne osiągi w każdych warunkach oraz by mogły spełnić wszystkie wymogi bezpieczeństwa i wytrzymałości postawione przez konstruktorów.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź: www.bremboparts.com lub www.brembo.com

Dowiedz się więcej

Nawiercane czy nacinane? Dobierz najlepsze tarcze dla siebie
Nawiercane czy nacinane? Dobierz najlepsze tarcze dla siebie

Istnieje 5 podstawowych różnic pomiędzy nawiercanymi i nacinanymi tarczami hamulcowymi. Każda z nich oferuje coś więcej niż standardowe tarcze, lecz pod pewnymi względami różnią się także pomiędzy sobą. Czy nadal szukasz „czegoś więcej” jeśli chodzi o tarcze hamulcowe, ale nie wiesz co wybrać – tarcze nawiercane czy nacinane? Jakie są zalety każdego z rodzajów? Jakie […]

Akademia Hamulcowa Brembo 2.0: Technologia i edukacja
Akademia Hamulcowa Brembo 2.0: Technologia i edukacja

Brembo od zawsze było źródłem fachowej wiedzy dla specjalistów od układów hamulcowych. Dlatego nieodłączną częścią oferty firmy są szkolenia techniczne i informacje o technologicznych nowościach. By program szkoleniowy był kompletny, Brembo stworzyło w 2011 moduł szkoleniowy dostępny na płycie DVD – Akademię Hamulcową Brembo. Multimedialne i interaktywne szkolenie jest dostępne w ponad 20 językach i […]

Jak rozpoznać oryginalny produkt linii Brembo Aftermarket
Jak rozpoznać oryginalny produkt linii Brembo Aftermarket

Będąc świadomym potrzeb i oczekiwań swoich klientów, Brembo stale angażuje się w działania przeciwko podrabianiu swoich produktów. Z uwagi na fakt, iż chodzi o elementy aktywnego bezpieczeństwa pojazdu, fundamentalne znaczenie ma gwarancja, że produkt zakupiony i zamontowany w samochodzie klienta to oryginalne Brembo. Nasze dywizje, zarówno samochodowa jak i motocyklowa, wdrożyły już systemy weryfikujące, tak, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!