To rozwiązanie sprawi, że wypadki drogowe nie będą groźne [FILM]

, 18 października 2016, 8:55

Samochód z impetem wpada w stojący przy drodze betonowy słup. Auto zostaje zmiażdżone, a pasażerowie giną lub są ciężko ranni. Twórcy nowego rozwiązania twierdzą, że wcale nie musi tak być. Czy ta technologia uratuje wiele istnień?

W ramach dofinansowania z NCBiR na badania dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa biernego urządzeń ruchu drogowego, Energy Composites, spółka zależna Alumastu SA testuje nowe, kompozytowe słupy latarni oświetleniowych. Poniżej film przedstawiający crash testy (prędkość auta 60 km/h):

Zdaniem ekspertów, słupy kompozytowe są w stanie wpłynąć na wytracenie prędkości przez pojazd, dając mu szansę na szybsze zatrzymanie się bez powodowania większej ilości strat.
Czy Waszym zdaniem takie rozwiązanie może przyjąć się na polskich drogach?

Dowiedz się więcej

Jak nie podnosić auta na podnośniku [FILM]
Jak nie podnosić auta na podnośniku [FILM]

Pośpiech i brak uwagi wydaje się charakterystyczną cechą Rosjan. Pracownik tego warsztatu powinien chyba bardziej uważać, podkładając łapy podnośnika pod samochód… Po prostu zobaczcie to sami. Zwróćcie uwagę na zachowanie jednego z mężczyzn (może to właściciel auta?). Czyżby próbował łapać spadający samochód :)? Mamy nadzieję, że Wam nigdy nie przytrafiła się podobna sytuacja w warsztacie.

Oryginalne części z Internetu. Zobacz jak sprzedawca zakpił z klienta.
Oryginalne części z Internetu. Zobacz jak sprzedawca zakpił z klienta.

Dla większości mechaników sytuacja, w której klient przyjeżdża do warsztatu z własnymi częściami, kupionymi w internecie jest niepokojąca. Zazwyczaj zwiastuje kłopoty. Tak było i tym razem, jednak zabawny finał historii zapadnie na długo w pamięci wszystkich jej uczestników. Swego czasu po sieci krążył zabawny opis kilku podstawowych typów klienta warsztatu. Trudno powiedzieć, który z nich […]

Próbował uruchomić silnik. Zobacz, co stało się potem [Film]
Próbował uruchomić silnik. Zobacz, co stało się potem [Film]

Ten młodociany amator mechaniki chyba nie uważał na zajęciach praktycznych. Ma też sporego pecha. Zobacz, co stało się z silnikiem po kilku próbach uruchomienia. Szkolny błąd i atak paniki doprowadziły do bardzo groźnej sytuacji. Po takim błędzie niejeden mechanik spaliłby się ze wstydu. Ten nieomal nie spalił się dosłownie… Jak myślicie, co poszło nie tak?

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

edisoniras, 20 października 2016, 8:37 0 0

Jeszcze trzeba poczekać na kompozytowe dęby przy drogach , ale choćby taki kompozytowy słup miał uratować jedno życie na 10 lat to i tak jest sukces ,

Odpowiedz