Matchline – kolory takie, jakimi są naprawdę

, 12 października 2016, 9:58

Philips wchodzi w nowy segment lamp warsztatowych. Seria Matchline przeznaczona jest dla lakierników i umożliwia precyzyjny dobór odcienia lakieru w każdych warunkach.

Zjawisko metamerii to nieprawidłowa percepcja barw wskutek oświetlenia kolorowych powierzchni kolorowym światłem. Światło dziennie – które uznajemy za „białe” – ma temperaturę barwową 6000K. Dla porównania, popularne jeszcze niedawno tradycyjne żarówki emitowały światło nieco żółtawe. W rezultacie to, co np. w sztucznym oświetleniu może się wydawać czerwone, w oświetleniu słonecznym jest tak naprawdę ciemnopomarańczowe. A co, jeśli mówimy nie o kolorach, a ich subtelnych odcieniach – jak w przypadku lakierów stosowanych przez producentów samochodów? W dodatku ich barwa zmienia się z czasem i często w samochodzie mającym więcej niż 10 lat, dach i słupki mają już nieco jaśniejszy odcień niż nadkola. Lakiernik musi takie niuanse uwzględnić, a z pomocą przyjdą mu nowe lampy Philips.

Kluczowym parametrem jest tu Color Rendering Index (CRI), który w przypadku dwóch premierowych lamp Philips wynosi 92 punkty na 100 możliwych (maksymalna wartość odpowiada światłu słonecznemu).


 

Nowość jakiej dotąd nie było
Philips Matchline PJH20 LED to zupełnie nowy produkt, który nie ma swojego odpowiednika w dotychczasowej gamie marki. Jest to lampa, która może być zasilana z pięciometrowego przewodu lub przez cztery godziny czerpać energię z wewnętrznego akumulatora. Dzięki ruchomej podpórce lampę można precyzyjnie ustawić, a w razie potrzeby – dokupić do niej uniwersalny statyw. W trybie „eco” lampa generuje szerokokątny strumień światła o mocy 1200 lumenów, a gdy to nie wystarczy, można włączyć tryb „boost” i uzyskać aż 2300 lumenów.

Producent wyposażył PJH20 w złącze USB, dzięki któremu można dodatkowo podładować… smartfon. Oczywiście, lampa jest przystosowana do pracy w warunkach warsztatowych – jest odporna na uderzenia (norma IK09) oraz na wodę i kurz (norma IP67).

Warsztaty lakiernicze bez wahania mogą sięgnąć po PJH20. Dzięki takim lampom, także podczas pracy przy sztucznym świetle, możliwe jest idealne dobranie koloru w czasie naprawy nadwozia auta i lakierowania jego elementów. Cena nowej lampy zachęca do testów, dlatego warto przekonać się co wnosi do konkurencji w tym segmencie rynku nowy gracz, czyli marka Philips.

Znane, ale znacznie ulepszone
Drugi produkt Philips z tak wysokim indeksem CRI to najnowsza odsłona topowego systemu oświetlenia warsztatowego – MDLS (Multi-directional Lighting System, czyli wielokierunkowy system oświetlenia). Piszemy „oświetlenia warsztatowego”, bo jest to zestaw trzech lamp bezprzewodowych wyposażonych w obracane głowice oraz magnesy, haczyki i klipsy, dzięki którym można oświetlić miejsce pracy w sposób pozbawiony cieni. Sprawdzony i ceniony przez mechaników MDLS został teraz wyposażony w źródło światła dające CRI na poziomie 92/100, zachowując wszystkie zalety dotychczasowego modelu. Lekkie lampy dają światło o natężeniu 250 lumenów w trybie „eco” normalnym lub 500 w trybie „boost”, co oznacza, że w razie potrzeby na miejsce pracy można skierować łączny strumień światła o mocy 1500 lumenów. Ładowanie modułów w stacji dokującej, pełniącej także rolę skrzynki transportowej, trwa zaledwie trzy godziny.

MDLS CRI LED zastąpi w sprzedaży poprzednią generację MDLS. Nadal jest to najlepsze rozwiązanie dla warsztatu mechanicznego, ale teraz może pomóc także przy naprawie drobnych uszkodzeń nadwozia, które klienci zlecają na przykład w czasie przeglądów okresowych. Zamiast jechać do lakiernika z niewielkim zarysowaniem lakieru, kierowcy coraz częściej zwracają się o pomoc do swojego zaufanego mechanika, u którego regularnie serwisują auto. Takie naprawy mają charakter głównie zapobiegawczy, ponieważ naruszenie powłoki lakierniczej może prowadzić do korozji, zatem ważne jest szybkie zabezpieczenie uszkodzenia. Mając w warsztacie lampę MDLS można nie tylko komfortowo pracować nad skomplikowanymi naprawami pod maską, ale także wykonać proste naprawy lakiernicze na samochodzie klienta, bez konieczności zakupu dodatkowego sprzętu. 

Więcej informacji na stronie: http://www.philips.pl/c-m-li/lampy-samochodowe/matchline.html?locale_code=en_us&remember_locale=pl_pl
 

Prócz zaprezentowanych nowości, Philips posiada w swojej ofercie szereg profesjonalnych lamp, ułatwiających pracę w każdym warsztacie.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!