Valeo InBlue – teraz bezpieczniejsze dzięki Gemalto

, 10 października 2016, 9:30

Zdalny dostęp do samochodu za pomocą aplikacji na smartfona jest teraz lepiej zabezpieczony dzięki technologii partnera Valeo, firmy Gemalto.

Valeo InBlue to aplikacja na smartfonie, która łączy się z pojazdem za pomocą interfejsu Bluetooth. Umożliwia ona nie tylko otwarcie drzwi, ale także sprawdzenie, gdzie samochód został zaparkowany i jaki jest stan paliwa w baku. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w wypożyczalniach aut i flotach samochodów służbowych, ponieważ stanowi wygodną alternatywę dla przekazywania kluczyków lub karty dostępu. Zamiast tego administrator systemu może po prostu nadać uprawnienia do danego samochodu właściwemu użytkownikowi, który i tak zawsze ma przy sobie smartfona. 

Teraz inżynierowie Valeo korzystają także z rozwiązania firmy Gemalto. Dzięki technologii Trusted Services Hub umożliwia ono bezpieczne bezprzewodowe połączenie z autem, które jest odporne na ataki wykonywane przez hakerów w celu uzyskania dostępu do samochodu. Dzięki temu udało się połączyć niespotykaną wcześniej swobodę korzystania z samochodu z bezpieczeństwem na takim samym poziomie, jaki oferuje kluczyk lub karta dostępu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!