Żarówki Bosch – jeszcze więcej światła!

, 13 września 2016, 11:55

Program 12V żarówek Bosch pozwala szybko i łatwo odnaleźć produkt idealnie spełniający oczekiwania kierowców. Użytkownicy mają do wyboru jedną spośród 4 linii żarówek: Pure Light, Longlife Daytime, Gigalight Plus 120 oraz Xenon Silver.

Linia żarówek Pure Light to standardowy program żarówek o jakości OEM, stosowanych w reflektorach oraz pozostałym oświetleniu. Duża liczba referencji (ponad 50) pozwala na odnalezienie niemalże każdej żarówki z wyposażenia pojazdu. Wysokiej jakości żarówki linii Pure Light zyskały wyjątkową popularność dzięki dobrej relacji jakości do ceny. Połączenie takich cech jak jakość – gwarantowana marką Bosch oraz wysoka niezawodność wpływają na uznanie tej linii żarówek przez wielu użytkowników.

Jazda z włączonymi światłami również w ciągu dnia może wpływać na częstsze przepalanie się żarówek. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest linia Longlife Daytime zapewniająca do trzech razy dłuższą żywotność oraz dodatkowo do 10% więcej światła niż żarówki standardowe. Dzięki wydłużonej trwałości Longlife Daytime to idealne rozwiązanie dla osób pokonujących duże ilości kilometrów oraz do stosowania w pojazdach, gdzie wymiana żarówki jest utrudniona.

Linia żarówek Xenon Silver to żarówki emitujące białe światło, zbliżone do światła dziennego. Żarówki halogenowe Xenon Silver to również do 50%, w porównaniu ze standardowymi żarówkami, więcej światła na drodze. Dzięki temu zapewniają zarówno lepszą widoczność na drodze jak również lepszą dostrzegalność pojazdu wyposażonego w te żarówki przez kierowców jadących z naprzeciwka.

Najnowszy produkt w ofercie żarówek Bosch to linia Gigalight Plus 120 zapewniająca do 120% lepsze oświetlenie drogi (w porównaniu do standardowych żarówek) oraz lepszą widoczność – szczególnie zauważalną podczas jazdy nocą. Gigalight Plus 120 to żarówki halogenowe (H1, H4, H7) dla użytkownika szukającego żarówek o największym zasięgu światła. Dzięki bardzo dokładnej geometrii włókna żarnika, strumień świetlny koncentruje się na drodze w sposób bardziej precyzyjny, dając odpowiednio większą ilość światła. Reflektory wyposażone w żarówki Bosch Gigalight Plus 120 doświetlają elementy drogi, które w przypadku standardowych żarówek pozostają nieoświetlone. Wpływa to znacząco na bezpieczeństwo jazdy, szczególnie po zmroku, w złych warunkach pogodowych czy podczas jazdy nocą. Dzięki temu, kierowca może wcześniej zidentyfikować zagrożenia drogowe, przeszkody czy też dostrzegać znaki drogowe. Kolejnym elementem wpływającym na polepszoną wydajność świetlną w żarówkach Bosch Gigalight Plus 120 jest wyższa temperatura włókna żarnika. Zabieg ten w standardowej żarówce spowodowałby przyśpieszone zużycie żarnika, tym samym powodując bardzo szybkie przepalanie żarówki. Dzięki wypełnieniu żarówki w 100% specjalnym gazem ksenonowym oraz panującemu wewnątrz bańki żarówki wyższemu w standardowych żarówkach halogenowych ciśnieniu, efekt szybszego zużywania żarówki został znacząco zredukowany.

W ciemności, oko ludzkie lepiej postrzega światło jasne, białe lub niebieskie. Stąd też szkło bańki żarówki Gigalight Plus 120 posiada niebieską powłokę, która redukuje występujące w wiązce światła czerwone elementy. W połączeniu z wypełnieniem żarówki mieszanką gazów ksenonowych powoduje to, że emitowane światło jest dużo bardziej białe niż pochodzące ze standardowych żarówek halogenowych. Barwa światła staje się podobna do światła dziennego. Białe, zbliżone do dziennego światło, znacznie zmniejsza efekt zmęczenia oczu kierowcy, wpływając tym samym na poprawę bezpieczeństwa podczas jazdy. Dzięki temu kierowca ma więcej czasu na reakcję w sytuacjach niebezpiecznych.

Pure Light Longlife Daytime Gigalight Plus 120  Xenon Silver
 * jakość fabrycznego wyposażenie pojazdów  * do trzech razy dłuższą żywotność  w porównaniu do standardowych żarówek  * białe, zbliżone do światła dziennego światło  * do 120% lepsze oświetlenie drogi (w porównaniu do standardowych żarówek) 
 * duża liczba typów żarówek  *  do 10% więcej światła niż żarówki standardowe  * do 50%, w porównaniu ze standardowymi żarówkami, więcej światła na drodze.  * największy zasięgu światła w ofercie żarówek Bosch
 * najlepsza relacja jakości do ceny w ofercie żarówek Bosch      * wypełnienie mieszanką gazów ksenonowych – emitowane światło jest dużo bardziej białe 
       * wysoka wydajność świetlna

 

Dowiedz się więcej

Wtrysk wody zamiast benzyny
Wtrysk wody zamiast benzyny

Zaawansowane silniki benzynowe tracą mniej więcej jedną piątą paliwa pobieranego ze zbiornika. Zwłaszcza przy dużych prędkościach obrotowych, część benzyny służy do chłodzenia zamiast do napędzania. Dzięki nowemu rozwiązaniu z wtryskiem wody, Bosch pokazuje, że nie musi tak być. Dodatkowe wstrzyknięcie wody pozwala zredukować zużycie paliwa nawet o 13 procent, szczególnie podczas przyspieszania lub przy szybkiej jeździe na autostradzie. […]

Jesienią sprawdź wycieraczki i wymień je na Bosch
Jesienią sprawdź wycieraczki i wymień je na Bosch

Jesienią widoczność pogarsza się zmniejszając bezpieczeństwo jazdy. Dlatego zawsze oprócz zmiany oleju, filtrów czy serwisowania hamulców, należy sprawdzić stan piór wycieraczek i poinformować kierowcę w razie konieczności wymiany. Jest to nie tylko szansa dodatkowego zarobku dla warsztatu, ale i troska o bezpieczeństwo kierowcy. Jak uzasadniać zakup wycieraczki? Należy zwrócić uwagę na jakość wykonania pióra, gumy, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!