Jak zabezpieczony jest znaczek Rolls-Royca

, 9 sierpnia 2016, 12:01

W latach 90. panowała dziwna moda na kradzieże znaczków z samochodów. Chyba niemal każdy posiadacz auta w tamtych czasach zetknął się z tym problemem. Ten proceder był swego rodzaju błędnym kołem, gdzie osoba okradana jednocześnie kreowała popyt i podaż.

W tamtych czasach złodzieje dzielili łupy na bardziej wartościowe. Na straganach na bazarach wyżej wycenione były znaczki w trzech wymiarach, czyli chociażby te od Jaguara czy Mercedesa. Można sobie wyobrazić wręcz, jak kolwiek kuriozalnie to zabrzmi, że prawdziwym marzeniem zawodowym takiego złodziejaszka mógł być właśnie znaczek od Rolls-Royca. W samochodzie, w którym lusterko potrafi kosztować kilkanaście tysięcy złotych, znaczek może być równie wartościowy. Dlatego Rolls-Royce pomyślał o tym aspekcie i od 2004 wszystkie samochody są wyposażone w zabezpienieł na wypadek kradzieży statuetki. Jak? Odpowiedź w filmie poniżej.

 

Dowiedz się więcej

Ktoś przesadził z ilością szpachli w tym Peugeocie
Ktoś przesadził z ilością szpachli w tym Peugeocie

Ktokolwiek był odpowiedzialny za „renowację” tej 206 znacznie bliżej mu było do rzeźbiarza niż mechanika. Ilość nałożonej szpachli na dachu wprawia w osłupienie, tym bardziej, że kierowca prawdopodobnie nie był kompletnie świadomy, w jakim stanie jest jego auto.

Jak działa system ABS? Film.
Jak działa system ABS? Film.

Dziś niemal każdy samochód poruszający się po drogach posiada ABS. Czy jednak na pewno każdy zna zasadę działania tego systemu? Ten filmik to przestroga dla tych, którzy ignorują świecącą się na desce rozdzielczej kontrolkę, wskazującą na usterkę ABSu. Mówiąc najprościej, system ABS zapobiega blokowaniu się kół podczas hamowania na śliskiej lub nierównej nawierzchni. Pojazd bez […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!