Moduł filtracji oleju od UFI Filters podbija BMW

, 31 maja 2016, 11:56

Firma UFI Filters poinformowała o zakontraktowaniu nowej dostawy dla BMW. Producent filtrów będzie dostarczał kompletny moduł filtracji oleju przeznaczony do silników o pojemności 3.0 l, zarówno Diesla, jak i benzynowych.

Dostawa nowego produktu służy zacieśnieniu dotychczasowej współpracy z niemieckim koncernem motoryzacyjnym, dla którego UFI Filters już od lat produkuje filtry olejów napędowych do samochodów BMW z silnikami Diesla.

Obecnie kompletny moduł filtracji oleju silnikowego produkowany przez UFI Filters montowany jest w silnikach benzynowych B58 i w silnikach Diesla B57. Pierwszy napędza modele BMW 340i, 440i i 740i, drugi stosowany jest w BMW 730d i 740d. Od 2017 roku filtr ten będzie montowany w tych samych silnikach także w samochodach BMW serii 5 oraz we wszystkich pozostałych seriach gamy.

– „Jesteśmy zaszczyceni, że koncern BMW zaufał UFI Filters w kwestii modułu olejowego. Potwierdza to postępującą innowacyjność stosowanych przez nas rozwiązań z zakresu filtracji. Dzięki temu nasi klienci z sektora aftermarket wkrótce będą mogli korzystać z produktów o wysokiej wartości dodanej, opracowanych zgodnie z najbardziej wymagającymi standardami OEM”. – powiedział Luca Betti, Group Aftermarket Business Unit Director.

Moduł olejowy dostarczany dla BMW składa się z korpusu filtra, pierwszego tego typu produkowanego przez UFI Filters, który jest identyczny w obu rodzajach silnika – Diesla i benzynowym. Wykonany jest on w całości z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym.

Plastikowa konstrukcja zapewnia znaczną redukcję wagi w porównaniu z analogicznymi modułami metalowymi (o około 35%), co pozwala ograniczyć zużycie paliwa i zmniejszyć emisję zanieczyszczeń. Zastosowanie włókna szklanego znacznie wzmacnia konstrukcję korpusu. Dzięki temu filtr działa pod ciśnieniem do 5 bar w Dieslu lub nawet wyższym w przypadku silnika benzynowego, zupełnie jak w analogicznych rozwiązaniach z wysokociśnieniowych odlewów metalowych.

Elementem filtrującym w dostarczanym dla BMW module olejowym jest medium, które w obu typach napędu zwiększa powierzchnię filtracyjną i minimalizuje spadki ciśnienia. Wykonano je w oparciu o innowacyjną technologię zgrzewania ultradźwiękowego, zwiększającego trwałość nawet w najcięższych warunkach eksploatacyjnych, bez konieczności użycia metalu. Skuteczność filtrowania wynosi 50% @13µ, co całkowicie spełnia wymogi Euro 6. Medium filtracyjne również nadaje się całkowicie do recyklingu, co dodatkowo dowodzi zaangażowania producenta w redukcję szkodliwości jego produktów dla środowiska. Moduł olejowy dostarczany dla BMW uzupełnia wymiennik ciepła oraz komplet zaworów, zaprojektowanych i wyprodukowanych w całości przez UFI Filters. Wewnątrz filtra znajdziemy zawór obejściowy i dwa zawory przeciwzwrotne, z których jeden może również pełnić funkcję zaworu obejściowego.

Zaprojektowany dla BMW element filtracyjny modułu olejowego – pojawiający się na rynku po raz pierwszy – dostępny będzie dla klientów aftermarketu od drugiego kwartału 2016 roku pod markami UFI i Sofima (zgodnie z odpowiadającymi im kodami: UFI 25.148.00 i S 5148 PE). Przewiduje się, że od tego momentu w ciągu kolejnych lat nastąpi wysoka sprzedaż pojazdów wyposażonych w ten filtr. Wiele z nich wejdzie w skład flot zakładowych, korzystających głównie z usług naprawczych niezależnych warsztatów. Aspekt ten sprawi, że filtr olejowy UFI stanie się kluczowym produktem na rynku aftermarket.

Dowiedz się więcej

UFI Filters prezentuje swoje innowacje na rynek OE
UFI Filters prezentuje swoje innowacje na rynek OE

UFI Filters przedstawił na targach Automechanika we Frankfurcie swoje osiągnięcia w roli dostawcy dla najważniejszych światowych producentów oraz wynikające z tego korzyści dla gam produktów aftermarketowych marek UFI i Sofima. W dziewięciu szklanych, eleganckich gablotach eksponowanych było kilka przykładów produktów wybranych spośród szerokiej gamy: filtry powietrza, paliwa, oleju silnikowego i kabinowe – do stosowania w […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!