Ratownicy Bridgestone Poznań na medal

, 25 maja 2016, 10:38

Reprezentacja Bridgestone Poznań okazała się jedną z najlepszych spośród 35 brygad ratowniczych z całej Polski, zajmując drugie miejsce w zawodach „Bezpieczna Firma 2016”. Ratownicy wykazali się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach życia codziennego. To kolejny medal zdobyty przez poznaniaków w ostatnim czasie.

Tegoroczne zmagania odbyły się pod koniec ubiegłego tygodnia w Pasymiu (woj. warmińsko-mazurskie). Uczestniczyły w nich drużyny ratowników z takich firm, jak Amica Wronki, Kompania Piwowarska, General Motors Poland, Lidl Polska, czy MAN Trucks. Tylko Unilever okazał się lepsza od ekipy Bridgestone Poznań. W zawodach brał udział też drugi zespół z poznańskiej fabryki.

– Poziom organizacyjny zawodów, jak i całej rywalizacji był, podobnie jak w latach poprzednich, bardzo wysoki – mówił Marcin Klonowski, opiekun jednej z reprezentacji Bridgestone Poznań. – Uczestnicy mogli sprawdzić się w różnych zagrożeniach życia codziennego: wypadkach komunikacyjnych i nad wodą, a także sytuacjach nawiązujących do ostatnich zdarzeń terrorystycznych, czy incydentów na imprezach masowych – dodał Marcin Klonowski.

Dwie spośród dwunastu konkurencji odbywały się po zmroku. Dodatkową trudnością były warunki terenowe (różnorodne ukształtowanie terenu, roślinność, woda etc.).

– Bardzo dużą rolę w radzeniu sobie w niecodziennych okolicznościach odgrywały nie tylko umiejętności zawodników, ale również właściwa komunikacja w zespole, precyzja i odpowiednia współpraca. Choć część z sytuacji mogła wydawać się abstrakcyjna, dobrze być przygotowanym na różne sytuacje. Warto na bieżąco poszerzać więc swoją wiedzę, brać udział w tego typu zawodach czy szkoleniach, by umieć udzielić pierwszej pomocy, gdy zajdzie taka potrzeba – przyznał Marcin Klonowski.

Reprezentacje ratowników Bridgestone Poznań startowały we wszystkich dotychczasowych edycjach zawodów organizowanych przez firmę Medicover. Zajmowały w nich wysokie lokaty  (w ubiegłym roku pierwsze miejsce). W tym roku w zespołach znaleźli się: Rafał Balcer, Mariusz Gajda, Krzysztof Hanuszak, Michał Osses, Mateusz Owczarek, Filip Perski, Zbigniew Suchowiak oraz Pzemysław Wałęsiak. Opiekunami byli Marcin Klonowski i Damian Roszak.

Ratownicy Bridgestone Poznań regularnie biorą udział w szkoleniach i przeprowadzają pokazy pierwszej pomocy na terenie całej Wielkopolski. Zasady bezpieczeństwa na drodze promowane są również przez Bridgestone Poznań w ramach kampanii „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze”, a także w ramach innych akcji edukacyjnych.

Dowiedz się więcej

Nowe opony Battlax Hypersport S21
Nowe opony Battlax Hypersport S21

Bridgestone wprowadził do sprzedaży nową oponę radialną Battlax Hypersport S21. Dzięki sprawdzonym technologiom podnoszącym parametry jazdy na mokrej nawierzchni, opony S21 pozwalają wykorzystać cały potencjał najnowszych motocykli niemal w każdych warunkach – bez uszczerbku dla bezpieczeństwa. Przystępując do pracy nad oponami Battlax S21, inżynierowie Bridgestone za punkt odniesienia przyjęli model S20 EVO, znany z doskonałych […]

Run Flat – jak to działa?
Run Flat – jak to działa?

Wbrew pozorom to nie opony utrzymują ciężar samochodu, a zawarte w nich powietrze pod określonym ciśnieniem. W przypadku przebicia, opona traci odpowiednie ciśnienie a w rezultacie swoją siłę nośną. Opony wyposażone w technologię Run Flat Tyre utrzymują obciążenie, umożliwiając jazdę nawet bez powietrza. Ukryta technologia Na pierwszy rzut oka, opony typu Run Flat nie różnią […]

Nowy Prezes Zarządu i CEO spółki Bridgestone Europe
Nowy Prezes Zarządu i CEO spółki Bridgestone Europe

Stanowisko Prezesa Zarządu i CEO spółki Bridgestone na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) już we wrześniu obejmie Paolo Ferrari. Zastąpi on Franco Annunziato, który w styczniu br. został mianowany Prezesem Wykonawczym i CEO Bridgestone China, Asia & Pacific. Nowy CEO dołączy także do grona Członków Zarządu firmy oraz Komitetu Wykonawczego spółki Bridgestone Europe NV/SA z siedzibą w Zaventem […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!