Filtr filtrowi nierówny – wybierz ten najlepszy

, 29 kwietnia 2016, 9:11

Jeśli myślisz, że filtr kabinowy to nic innego niż arkusz papieru zwinięty w harmonijkę, to znaczy że nigdy nie miałeś okazji poczuć jak naprawdę czyste może być powietrze w kabinie Twojego auta. Zobacz jaką różnicę daje zastosowanie filtra Valeo ClimFilter Supreme.

Filtr kabinowy, zwany potocznie przeciwpyłkowym, decyduje o komforcie kierowcy i pasażerów, a w dłuższej perspektywie, także o ich zdrowiu i samopoczuciu. Tradycyjne filtry papierowe, które charakteryzują się niską ceną mają mniejszą skuteczność. Jeśli w dodatku kierowca zapomni o ich terminowej wymianie, zawilgotniały papier utrudnia obieg powietrza i staje się idealnym siedliskiem dla grzybów. W rezultacie z systemu wentylacji samochodu wydobywa się nieprzyjemny zapach, a w czasie opadów deszczu szyby zachodzą parą od środka, co jest wymiernym zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Zagrzybiony filtr powoduje także infekcje górnych dróg oddechowych i alergie.

W ofercie Valeo są jednak filtry wykonane z włókien sztucznych, które są całkowicie odporne na działanie wilgoci. Od lat na rynku dostępne były także filtry z dodatkowym wkładem z aktywnego węgla, który o wiele skuteczniej oczyszcza powietrze niż jakiekolwiek filtry składające się z wielu warstw papieru. Jednak ukoronowaniem rozwoju technologii filtracji kabinowej są antyalergiczne filtry Valeo ClimFilter Supreme, które – oprócz aktywnego węgla – mają także warstwę polifenolu. To doskonała bariera, która oddziela kierowcę i pasażerów samochodu od spalin samochodowych, w tym rakotwórczych cząstek stałych, a także alergenów i grzybów.

Innowacyjny filtr kabinowy ClimFilter Supreme z aktywnym węglem i polifenolem został opracowany i opatentowany przez firmę Valeo w celu wyłapywania i neutralizacji alergenów. Badania przeprowadzone w warunkach naturalnych pod patronatem RNSA (Reseau National de Surveillance Aerobiologique) potwierdziły iż skuteczność filtrów wynosi nawet 95 procent.

Wybór filtra kabinowego należy więc potraktować jak inwestycję we własne zdrowie. Pamiętajmy, że jakość powietrza wpływa nie tylko na samopoczucie kierowcy, ale również pozostałych pasażerów. To bardzo ważne szczególnie teraz, w okresie letnim, gdy klimatyzacja pracuje na dużych obrotach. 

Dowiedz się więcej

Skuteczna ochrona przed zanieczyszczonym powietrzem
Skuteczna ochrona przed zanieczyszczonym powietrzem

Każdego dnia główną arterią Warszawy – Alejami Jerozolimskimi – przejeżdża ponad 60 tys. samochodów. Powietrze w miastach jest pełne zanieczyszczeń ze spalin samochodowych, dlatego coraz bardziej rośnie znaczenie jakości i możliwości filtra kabinowego w samochodzie. W miejskim powietrzu unosi się kilka źródeł zagrożenia. Najbardziej niebezpieczny jest tak zwany pył zawieszony, czyli cząstki stałe sadzy, które […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!