Nowość na rynku telematyki – system Mix Vision

, 21 kwietnia 2016, 14:49

Wiosną tego roku oferta firmy DRABPOL w dziedzinie telematyki powiększyła się o nowy produkt pod nazwą MiX Vision. Nowy system jest rozszerzeniem dotychczasowych rozwiązań telematycznych firmy Mix Telematics – biznesowego partnera Drabpol-u.

Korzystając z  materiałów wideo z kamer w pojeździe, Mix Vision zapewnia strumieniowe przesyłanie wideo wraz z dźwiękiem, pozwalając na  odtworzenie ich  w chwili zajścia  zdarzenia.

MiX Vision nagrywa i dostarcza materiał wideo ze zdarzeń do internetowego portalu informacyjno-śledzącego Mix Telematics. Materiał jest nagrywany przy użyciu odpornego na manipulacje pokładowego rejestratora wideo, wyposażonego w dwie kamery. Pracuje on w połączeniu z pokładowym komputerem FM Communicator firmy Mix Telematics.


W razie zdarzenia, system inicjuje automatyczne przesyłanie dwóch filmów – jeden pokazuje kierowcę, a drugi drogę. Kierownik floty może zobaczyć on-line te filmy oraz informacje na temat przejazdu i zdarzenia na mapie lub osi czasu. Jest również opcja żądania wideoklipów w wysokiej rozdzielczości nagranych w ciągu ostatnich 72 godzin, w których pojazd był w drodze. Zdarzenia są konfigurowalne, wybierać można spośród wielu możliwości i mogą one  obejmować wszystko ,począwszy od gwałtownych zdarzeń, jak hamowanie, poprzez wypadki, a skończywszy na otwartych drzwiach.


Urządzenie MiX Vision posiada kamerę na podczerwień skierowaną na kierowcę, mikrofon i modem 3G. Oznacza to, że możliwe jest nagrywanie przy słabym oświetleniu oraz rejestracja towarzyszącego obrazowi dźwięku. Podczas odtwarzania, na filmie wyświetla się również data, czas, prędkość pojazdu i obroty.


Ze względu na to, że MiX Vision poprawia funkcjonalność już oferowanego MiX Fleet Manager, urządzenie to jest doskonałym narzędziem dla osób zarządzających ryzykiem, zespołów dystrybucyjnych, organizacji szkolących kierowców, do analizy zdarzeń,  jak również do celów związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem. Daje przejrzystość wizualną, gdy liczy się ona najbardziej.

Kluczowe cechy  MiX Vision:

Urządzenie odporne na manipulacje, z podwójną kamerą
Montowane w pojeździe urządzenie zawiera dwie kamery: jedną skierowaną na drogę i drugą kamerę na podczerwień skierowaną na kierowcę. Pozwala to na jednoczesne nagrywanie materiału wideo w postaci widoku na drogę i widoku na kierowcę powiązanego ze zdarzeniem, bez ryzyka manipulacji.


Nagrywanie wideo materiałów inicjowanych zdarzeniem
Klienci mogą wybrać spośród wielu zdarzeń te, które będą inicjować nagrywanie. W momencie wystąpienia takiego zdarzenia, przesłany zostanie film o niskiej rozdzielczości obejmujący czas 8 sekund przed i 7 sekund po wystąpieniu zdarzenia.


Filmy o wysokiej rozdzielczości na żądanie
W celu ograniczenia czasu pobierania i zaoszczędzenia kosztów operacyjnych, początkowo przesyłane są filmy o niskiej rozdzielczości. Jednak, jeśli zajdzie taka potrzeba, każdy film w wersji o wysokiej rozdzielczości jest przechowywany i łatwo dostępny do pobrania.


72 godziny odtwarzania wideo
Jeśli potrzebny jest wspomagający materiał filmowy, klienci mogą zażądać wideoklipów o wysokiej rozdzielczości z ostatnich 72 godzin, w których pojazd był w drodze. Klipy mają 2½ minuty długości.

Nakładka audio i tekst na wideo

Urządzenie przychodzi z towarzyszącym mikrofonem, dzięki czemu wszystkie ujęcia mogą być udźwiękowione. Ponadto, filmy pokazują datę, czas, prędkość i obroty na minutę.

Pełna integracja z MiX Fleet Manager
MiX Vision znacząco wzbogaca zalety MiX Fleet Manager, umożliwiając uzupełnienie informacji flotowych o filmy i dźwięk.

Dowiedz się więcej

Bosch coraz bliżej autonomicznych samochodów
Bosch coraz bliżej autonomicznych samochodów

Japonia, to po Niemczech i USA trzecie państwo, w którym Bosch testuje zautomatyzowaną jazdę samochodem. Bardzo możliwe, że technologia ta, niedługo uzyska pozwolenie do poruszania się po drogach. Po Niemczech i Stanach Zjednoczonych, Bosch testuje technologię automatyzacji jazdy samochodem w Japonii. W pierwszej kolejności inżynierowie z Boscha pracują nad wprowadzeniem funkcji pilota autostradowego (highway pilot), która umożliwi, począwszy […]

„Na zamkniętych systemach telematycznych stracą i przedsiębiorcy i konsumenci” – wywiad z Alfredem Franke z SDCM
„Na zamkniętych systemach telematycznych stracą i przedsiębiorcy i konsumenci” – wywiad z Alfredem Franke z SDCM

Telematyka, to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi motoryzacji. Możliwości, jakie niesie są niemal nieograniczone: od powiadamiania służb w trakcie wypadków, po możliwość sprawdzenia najbliższej restauracji. Producenci samochodów, chcą ograniczyć dostęp do tego systemu, poprzez dyktowanie własnych warunków. Rozmawiamy z prezesem Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych na temat korzyści płynących z otwartych systemów telematycznych. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!