Płyn hamulcowy Brembo

, 2 lutego 2016, 9:44

Temperatura wytworzona w wyniku tarcia klocka o tarczę może w ekstremalnych sytuacjach przenosić ciepło na cały układ hamulcowy doprowadzając do wrzenia płynu hamulcowego. To z kolei prowadzi do powstawania pęcherzy pary wodnej.

Płyn jest nieściśliwy, natomiast gaz tak. Duża siła nacisku na pedał hamulca nie przekłada się na wystarczająco duże ciśnienie wytwarzane przez pompę hamulcową, a to powoduje, że tłoczek cylinderka niedostatecznie dociska klocek do tarczy. Z myślą o bezpieczeństwie użytkowników samochodów firma BREMBO wprowadza na rynek BREMBO Premium Brake Fluid, czyli płyn hamulcowy o podwyższonej temperaturze wrzenia oraz niskiej lepkości. Płyn hamulcowy BREMBO dostępny będzie w 3 wariantach:

  • DOT 4 – zalecany do samochodów z ABS starego typu
  • DOT 4 LV (Low Viscosity) – płyn o bardzo niskiej lepkości zalecany do samochodów z najnowszymi elektronicznymi systemami poprawiającymi i ułatwiającymi hamowanie (ABS, ESP, ASR, TCS, EBD itd.)
  • DOT 5.1 – zalecany do samochodów sportowych z uwagi na swoją wysoką odporność na temperaturę

 

Dowiedz się więcej

Jeśli Twoja oferta nazywa się BREMBO…
Jeśli Twoja oferta nazywa się BREMBO…

Od ponad pięćdziesięciu lat Brembo jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie układów hamulcowych. Współpraca z najważniejszymi producentami samochodów i najbardziej utytułowanymi zespołami wyścigowymi pozwoliła Brembo uzyskać techniczny know-how konieczny do realizowania coraz bardziej innowacyjnych produktów, dostępnych również dla segmentu części zamiennych – aftermarketu. Konkurencyjność, a równocześnie przekazywanie naszego know-how technicznego, zaczerpniętego z […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!