Nauka z portalem HELLA TechWorld

, 20 stycznia 2016, 9:48

Szkolenia on-line oferuje wiele uczelni i placówek edukacyjnych. Ten sposób nauki pozwala uczyć się we własnym tempie, wtedy gdy jest na to czas. Dostęp on-line pozwala na przerwanie i ponowny powrót do lekcji w dowolnym momencie.

Szkolenia tego typu przygotowane są z wykorzystaniem nowoczesnych technik audiowizualnych, wszystko po to, aby nauka zaciekawiała i wzbudzała apetyt na więcej. Każde takie profesjonalne szkolenie pozwala również sprawdzić swą wiedzę i umiejętności, z reguły są to testy dotyczące poszczególnych tematów szkolenia. Aplikacja szkoleniowa kontroluje postępy uczącego się i wskazuje mu zagadnienia, które są już opanowane i kroki jakie należy podjąć wobec tematów niezaliczonych. Szkolenia on-line to obecnie najnowocześniejsze systemy nauki samodzielnej, dostępne dla każdego zainteresowanego podnoszeniem swoich kwalifikacji.

[[photogallery=66]]

Portal wiedzy HELLA TechWorld już od ponad trzech lat jest dostępny dla każdego, kto interesuje się motoryzacją. Tu firma HELLA udostępnia swą wiedzę, doświadczenie i informacje gromadzone przez ponad 115 swego istnienia. Portal HELLA TechWorld nie jest portalem wizerunkowo-reklamowym, to autentyczna wiedza przekazywana przez specjalistów w atrakcyjnej, nowoczesnej i bardzo przyjaznej odbiorcom formie. Zasoby portalu są bardzo szerokie, warto zagłębić się w jego strukturę. Dziś zwracamy uwagę na aspekt edukacyjny tego portalu – szkolenia on-line.

W polskojęzycznej odsłonie HELLA TechWorld uruchomione zostało szkolenie on-line dotyczące podstaw diagnostyki. Diagnostyka i używanie testerów elektroniki samochodowej to dziś już konieczność dla niemal każdego niezależnego warsztatu. Systemy w pojazdach coraz bardziej się komplikują, przybywa elektroniki, co odsuwa typowe dotychczas naprawy mechaniczne na drugi plan. Bez znajomości podstaw diagnostyki obsługa nowoczesnych pojazdów staje się bardzo trudna a w wielu przypadkach wręcz niemożliwa. Aby ułatwić zrozumienie zachodzących zmian w konstrukcji i umożliwić mechanikom poruszanie się po systemach elektronicznych pojazdów portal wiedzy HELLA TechWorld oferuje bezpłatne szkolenie on-line DIAGNOSTYKA.

Skorzystanie z kursu podstaw diagnostyki wymaga zarejestrowania się i uzyskania dostępu do portalu. W tym celu należy wywołać stronę w sieci Internet: www.hella.com/techworld, następnie wybrać język komunikacji i jeżeli nie ma jeszcze rejestracji należy zarejetrować się. Uzyskany kod dostępu pozwoli na korzystanie ze wszystkich zasobów portalu. Po zalogowaniu do portalu ze strony głównej należy wybrać szkolenia on-line. Otworzy się aplikacja edukacyjna o bardzo prostym i intuicyjnym interfejsie użytkownika. Wybierając kolejne tematy przez rozwijane menu kursant będzie uczestniczył w interaktywnych lekcjach. Informacje przekazywane są tekstem pojawiającym się na ekranie z towarzyszącymi mu animacjami. Tekst lekcji na życzenie kursanta jest odczytywany przez lektora. W każdej chwili można powtarzać wybrany fragment lekcji, lekcja może być przerwana i można do niej wrócić kiedy będzie na to czas, system zapisuje miejsce, w którym aplikacja zastała opuszczona przez studenta.

[[photogallery=67]]

Po przestudiowaniu teorii, szkolenie DIAGNOSTYKA wymaga podjęcia działań praktycznych. Są to przygotowane interaktywne sceny warsztatowe. Kursant wciela się w rolę mechanika i korzystając z wyświetlanych możliwości, wybiera działania mające na celu rozwiązanie przedstawionego w scenie problemu. Tylko poprawne zastosowanie wszystkich procedur pozwala na zakończenie ćwiczenia. Każde niepoprawne działanie jest sygnalizowane odpowiednią podpowiedzią i wymaga dokonania ponownego wyboru funkcji. Po wykonaniu wszystkich ćwiczeń student ma możliwość uczestniczenia w sprawdzianie wiedzy w systemie testowym. Aplikacja zadaje pytania i pozwala na wybór prawidłowej odpowiedzi z kilku prezentowanych. Brak wystarczającej liczby prawidłowych odpowiedzi wymusza powrót do niezaliczonej lekcji szkolenia.

Szkolenie DIAGNOSTYKA oferowane przez portal HELLA TechWorld to minimum wiedzy, jaką powinien posiadać mechanik wchodzący w świat nowoczesnej diagnostyki systemów elektronicznych obecnych pojazdów. Ci, którzy maja już doświadczenie, mogą wykorzystać ten trening do ugruntowania i usystematyzowania swojej wiedzy. Szkolenie to polecamy także uczniom szkół samochodowych i mechanicznych, pozwoli im poznać wiedzę, której nie ma w programie nauczania, a jest konieczna przy pracy z nowoczesnymi pojazdami.

HELLA zachęca do korzystania z zasobów bezpłatnego i bardzo bogatego portalu wiedzy HELLA TechWorld.

Artykuł przygotowany przez firmę HELLA

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!