Hella Polska rozpoczyna współpracę z Wojskową Akademią Techniczną

, 20 stycznia 2016, 9:40

Firma Hella Polska podpisała partnerską umowę z Wojskową Akademią Techniczną. W ramach współpracy, planowane są wspólne szkolenia z zakresu obsługi klimatyzacji samochodowej i postępowania z gazami cieplarnianymi.

Umowa dotycząca współpracy została podpisana ze strony WAT-u przez dr hab. inż. Zdzisława Bogdanowicza – Dziekana Wydziału Mechanicznego, oraz Michała Koszałkę -Prezesa Zarządu Hella Polska. Współpraca będzie dotyczyć wspólnej oferty dydaktyczno-szkoleniowej w zakresie wiedzy niezbędnej do uzyskania certyfikatu dla personelu warsztatów samochodowych.

– „Podpisanie umowy o współpracy z takim partnerem jak Wojskowa Akademia Techniczna daje podstawy do szerokiej wymiany doświadczeń i udostepnienia gromadzonej przez wiele lat wiedzy obu jednostek. Od wielu lata firma Hella Polska aktywnie angażuje się w różnorodne inicjatywy o charakterze szkoleniowym i edukacyjnym, które przyczyniają się do zwiększania świadomości kierowców i bezpieczeństwa na drodze. Mamy nadzieję, że współpraca ta pozwoli nam skorzystać z doświadczeń i zaplecza dydaktycznego WAT i w pełni wykorzystać innowacyjny potencjał naszej firmy i zaproponować nową jakość w zakresie szkoleń” – mówi Michał Koszałka, prezes zarządu Hella Polska.

Firma Hella jest jednym z największych producentów podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego, w szczególności zaawansowanych technicznie elementów elektroniki samochodowej i układów klimatyzacji, innowacyjnych systemów oświetlenia oraz urządzeń i przyrządów diagnostycznych. Od dwóch lat prowadzi kampanie edukacyjną „Świecimy przykładem na drodze”, która ma na celu promowanie wiedzy dotyczącej prawidłowego oświetlenia samochodu oraz zmianę złych nawyków kierowców. Hella Polska jest również inicjatorem programu edukacyjnego „Świecimy Przykładem”, skierowanego do nauczycieli i uczniów technicznych szkół ponadgimnazjalnych o kierunku samochodowym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!