Wyniki interaktywnej ankiety z Konferencji Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego

, 9 grudnia 2015, 10:30

Podczas X Konferencji Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego przeprowadzono interaktywną ankietę na temat rynku części motoryzacyjnych w Polsce. Wzięli w niej udział przedstawiciele producentów oraz dystrybutorów części. Prezentujemy wyniki badania.

Większość dystrybutorów i producentów części wskazała, że spodziewa się zanotować wzrost przychodów w nadchodzącym roku. Ponad połowa planuje także zainwestować w rozwój firmy i zwiększyć zatrudnienie. Niestety rok 2015 był kolejnym, w którym zanotowano spadek marży sprzedażowej. Za największe zagrożenie dla branży w nadchodzących latach, przedstawiciele firm uważają zamknięte systemy telematyczne oraz nieprzestrzeganie przepisów GVO przez producentów samochodów. Szczegółowe wyniki ankiety w poniższej galerii.

Wyniki interaktywnej ankiety

Dowiedz się więcej

Jubileuszowa X Konferencja Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego – relacja
Jubileuszowa X Konferencja Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego – relacja

Całą dekadę temu zostało powołane do życia Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych. Od początku jego istnienia przedstawiciele niezależnego rynku motoryzacyjnego spotykają się, by podsumować i omówić bieżące wydarzenia w branży. Tak było i tym razem, przy okazji dziesiątej już konferencji. Konferencja zazwyczaj odbywa się pod koniec roku (tym razem 3 grudnia), a więc w […]