PROLINE i serwisy BMW zacieśniają współpracę

, 25 listopada 2015, 9:19

Proline ma w swojej ofercie ponad 1500 referencji narzędzi, przeznaczonych dla mechaników. W najbliższym czasie firma zamierza znacząco zwiększyć sprzedaż. Pomoże w tym bliższa współpraca z serwisami marki BMW.

"Nadchodzący 2016 rok będzie stał pod znakiem narzędzi warsztatowych PROLINE." – deklaracja tej treści, mówiącą o zdecydowanym rozszerzeniu gamy narzędzi i akcesoriów niezbędnych do serwisowania samochodów i motocykli, została złożona w czasie listopadowej konferencji przygotowanej dla największych dystrybutorów tej marki. Co ciekawe, partnerem i jednocześnie merytorycznym konsultantem został znany serwis samochodowy i motocyklowy BMW Sikora.

Obecnie marka PROLINE to grupa ponad 6000 narzędzi przeznaczonych do wykonywania szerokiego wachlarza prac – od domowego majsterkowania, przez ogrodnictwo, rolnictwo, budownictwo, po motoryzację. Ta ostatnia grupa już w tej chwili ma wielu uznanych na rynku reprezentantów i co najważniejsze z powodzeniem przeszła w ostatnich latach wnikliwe testy w zespołach serwisowych uznanych zawodników związanych ze sportami motorowymi. Wśród najważniejszych nazwisk związanych w ostatnich latach z marką PROLINE można wymienić kierowcę rajdowego, wicemistrza Polski i sześciokrotnego zwycięzcę w Rajdzie Barbórka – Tomasza Kuchara, wicemistrza świata w jeździe na żużlu Jarosława Hampela oraz obecnego wicemistrza Polski w wyścigach motocyklowych – Ireneusza Sikorę. Zespoły serwisowe, a dokładniej rzecz ujmując mechanicy, pracowali bądź cały czas pracują narzędziami PROLINE.

– „Decydując się w 2009 roku na rozpoczęcie współpracy z zawodnikami reprezentującymi sporty motorowe mieliśmy na uwadze stworzenie wręcz idealnych warunków, które umożliwiłyby nam wnikliwe przetestowanie narzędzi warsztatowych PROLINE. Wyszyliśmy bowiem z założenia, że nikt nie zrobi tego lepiej niż najlepsi znawcy praktycznej mechaniki – to jest mechanicy rajdowi. Po pierwsze cały czas pracują nad optymalizacją parametrów swoich maszyn, a po drugie w czasie rajdów i wyścigów dokonują napraw pod ogromną presją chwili, nie mają czasu na oszczędne obchodzenie się z narzędziami. To właśnie pchnęło narzędzia PROLINE w ich ręce. Tak, wówczas ryzykowaliśmy. Z jednej strony narzędzia, które przekazaliśmy do testów były wcześniej sprawdzane w naszym dziale badawczym, ale jak to w życiu bywa niekiedy teoria mija się z praktyką. Mogło się wszak okazać, że nasze produkty nie sprostają profesjonalistom, będą za mało wytrzymałe lub ich ergonomia zostanie zakwestionowana. Tak się jednak nie stało. Informacja zwrotna była zgoła odwrotna. Mechanicy Tomasza Kuchara, Jarka Hampela czy Ireneusza Sikory rozwiali nasze ówczesne wątpliwości – klucze, nasadki, wkrętaki, szczypce oraz wiele innych narzędzi PROLINE przez nich wykorzystywanych zyskało ich pełną, 100% akceptację. Jesteśmy z tego dumni." – mówi Mirosław Cichecki, wiceprezes zarządu PROFIX, pomysłodawca przeprowadzenia takich odważnych testów.

W 2014 roku, rozwinięciem obecności PROLINE w warsztatach, w których serwisowane są samochody z najwyższej półki, było rozpoczęcie współpracy z BMW Sikora Motosport. Polega ona na kompleksowym wyposażeniu warsztatu, w którym serwisowane są przede wszystkim auta marki BMW. W 2015 roku chęć współpracy wyraziły kolejne serwisy BMW i także one zostały wyposażone w narzędzia PROLINE.

– „Od przeszło dwóch lat mechanicy zatrudnieni w serwisie BMW Sikora Motosport używają narzędzi PROLINE. Wykorzystywane są one do obsługi aut, których wartość rynkowa wynosi nawet 700 tys. złotych. Tu nie może być mowy o cieniu wątpliwości. Klucze muszą być wytrzymałe, nasadki nie mogą pękać, a twardość końcówek roboczych wkrętaków musi być odpowiednio dobrana. Nie dziwi mnie to, że moim śladem poszły już kolejne serwisy obsługujące samochody BMW. Myślę, że PROLINE trafi  teraz do stacji obsługujących także inne marki samochodów. My, właściciele nowoczesnych serwisów samochodowych, że tak powiem – oglądamy każdą wydawaną złotówkę z dwóch stron – nie lubimy wydawać więcej niż jest to konieczne do perfekcyjnego wykonania prac. Jeśli polska marka PROLINE gwarantuje doskonałą jakość to nie ma potrzeby sięgać po droższe rozwiązania. Z jednym wyjątkiem – niekiedy nie ma wyjścia trzeba to zrobić, ponieważ w ofercie PROLINE nie ma jeszcze specjalistycznego narzędzia." – dzieli się swoimi spostrzeżeniami Ireneusz Sikora – właściciel BMW Sikora Motosport.

 

Podczas spotkania klienci Proline mieli okazję zapoznania się z pojazdami BMW,.

Teraz także narzędzia specjalistyczne

Jak zapowiedział Mirosław Cichecki, w czasie listopadowej konferencji prasowej, która połączona była ze spotkaniem dla największych obecnych dystrybutorów marki PROLINE, nadchodzący 2016 rok będzie bardzo ważny z punktu widzenia rozwoju asortymentowego, szczególnie w kontekście wyposażenia warsztatów. Firma Profix, właściciel marki PROLINE, zamierza bowiem wyjść na przeciw oczekiwaniom warsztatów, z którymi obecnie współpracuje i uzupełnić ofertę o nowe specjalistyczne narzędzia warsztatowe.

– „Plan jest naprawdę ambitny. W tej chwili finalizujemy już etap wstępny. Konkretne specjalistyczne narzędzia do wprowadzenia zostały już wskazane przez mechaników naszych teamów sportowych i wstępnie przetestowane w naszym dziale badawczym. Lada moment ruszy produkcja partii pilotażowych. Tak jak robiliśmy to już poprzednio, prototypy trafią do współpracujących z nami warsztatów. Wysłuchamy ich opinii, skorzystamy z sugestii zawodowców i w drugiej połowie roku do oferty trafią m.in. narzędzia i akcesoria pneumatyczne oraz cała seria specjalistycznych ściągaczy, nasadek i akcesoriów. Dzięki temu oferta PROLINE będzie kompleksowa. Skorzystają na niej z pewnością właściciele warsztatów, ponieważ będą mogli wyposażyć swoje serwisy w narzędzia pochodzące od jednego dostawcy." – zapowiada Mirosław Cichecki.

Mobilne centrum pokazowe

W polskiej branży narzędziowej właściciel marki PROLINE, warszawska firma PROFIX, jest znana z ciekawych akcji promocyjnych. Tak też prawdopodobnie będzie również w tym przypadku. Listopadowa konferencja zapoczątkowała bowiem współpracę promocyjną z dealerem BMW.

Akcja zostanie zrealizowana przy współpracy z BMW Sikora Motosport i da obecnym dystrybutorom możliwość zorganizowania m.in. specjalnych wydarzeń lokalnych prezentujących narzędzia PROLINE w towarzystwie samochodu serwisowego teamu BMW Sikora Motosport oraz spotkań z mechanikami BMW. Informacje o piknikach z narzędziami PROLINE i BMW pojawią się w prasie lokalnej i będą okazją do poznania, przetestowania produktów.

Dowiedz się więcej

PROFIX współpracuje z AGH Racing
PROFIX współpracuje z AGH Racing

Firma PROFIX, właściciel marki profesjonalnych narzędzi ręcznych PROLINE, nawiązała współpracę z zespołem AGH Racing. Sprzęt PROLINE wykorzystywać będzie zespół AGH Racing. Ten młody i ambitny team powstał w 2012 roku i zajmuje się projektowaniem i całościową budową bolidów biorących udział w prestiżowych wyścigach Formuły Student. Są to zawody przeznaczone dla wydziałów technicznych uczelni wyższych z całego […]

Szafa warsztatowa Jarosława Hampela w ofercie Profix
Szafa warsztatowa Jarosława Hampela w ofercie Profix

Profix proponuje swoim klientom zakup kompleksowo wyposażonej szafki warsztatowej Proline. Wybrać można np. taki sam model jakich używają serwisy Jarosława Hampela i Ireneusza Sikory. Dzięki zainwestowaniu w szafkę warsztatową, mechanicy oddelegowani do pracy przy nowym stanowisku od razu otrzymują wszystkie najczęściej używane narzędzia. Po drugie, dzięki specjalnym tackom, każdy przyrząd ma ściśle określone miejsce w […]

Narzędzia do mechaniki samochodowej PROLINE
Narzędzia do mechaniki samochodowej PROLINE

PROLINE producent narzędzi ręcznych, prezentuje narzędzia mechaniczne dedykowane do prac w warsztatach samochodowych. 1. Zestaw 150 kluczy nasadowych 1/4, 3/8, i 1/2 – 4-32 mm Zestaw kluczy nasadowych PROLINE pozwala na wykonanie szeregu drobnych i większych prac nie tylko w warsztacie, ale i przydomowym garażu. Wszystkie elementy zestawu wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Stal […]

Środek do czyszczenia przepustnic, zaworów EGR, kolektorów i zaworów dolotowych
Środek do czyszczenia przepustnic, zaworów EGR, kolektorów i zaworów dolotowych

Oczyszczacz przepustnic PRO-LINE to specjalistyczny środek do usuwania nagaru i innych zanieczyszczeń z przepustnicy oraz układów dolotowych silników benzynowych. Preparat umożliwia usuwanie zanieczyszczeń powodujących zacinanie się przepustnicy i mechanizmu zmiany długości kolektora. Pozwala to zlikwidować główne przyczyny falowania obrotów silnika na biegu jałowym oraz chwilowej utraty mocy, odczuwalnej bezpośrednio po zmianie biegu. Ponadto środek usuwa […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!