Mewa Bio-Circle: części maszyn można czyścić ekologicznie

, 20 listopada 2015, 11:29

Ręczne czyszczenie części maszyn to jedna z najczęściej wykonywanych czynności w warsztatach. Aby móc łatwo, a zarazem efektywnie usuwać tłuszcze i czyścić części, niezbędne jest odpowiednie urządzenie.

Firma Mewa oferuje stół do czyszczenia części Mewa Bio-Circle, ze specjalnym pędzlem i płynem czyszczącym niezawierającym  rozpuszczalników. Proponując to urządzenie, Mewa poszerza swój serwis obejmujący tekstylne czyściwa wielokrotnego użytku do czyszczenia maszyn i urządzeń o nowy komponent. Stół do ręcznego czyszczenia jest zintegrowany z systemem usług firmy Mewa i obejmuje także jego profesjonalną konserwację – łącznie z uzupełnianiem płynu czyszczącego oraz wymianą zintegrowanych filtrów.

MEWA Bio-Circle

Zużywające się części wymieniane są bezpłatnie, a w przypadku zakłóceń w funkcjonowaniu urządzenia pracownik serwisujący Mewa dokonuje przeglądu, względnie wymiany uszkodzonej części osobiście.

Przy pomocy Mewa Bio-Circle można czyścić części wykonane ze stali, stali szlachetnej oraz z metali kolorowych. Urządzenie nadaje się także do czyszczenia wrażliwych części wykonanych z aluminium. Czyszczenie takich elementów przy pomocy standardowych urządzeń – metodą na zimno i bez zastosowania specjalnego dodatku – powoduje, że aluminium w procesie utleniania pokrywa się nalotem. Aby jednak można było czyścić także tego typu wrażliwe elementy, Mewa oferuje dodatkowo specjalną ochronę dla aluminium.

Urządzenie oferowane jest w dwóch wersjach – jako mobilne na kółkach oraz jako stacjonarny stół do czyszczenia części.

Mewa Bio-Circle Mini daje się łatwo przemieszczać. Dzięki zintegrowanej podstawie umieszczonej na kółkach, może być przemieszczane w dowolne miejsce i ustawiane zawsze tam, gdzie jest akurat potrzebne. W wersji mobilnej urządzenie posiada powierzchnię roboczą o wymiarach (szerokość x głębokość): 610 x 500 mm.

Wersja Mewa Bio-Circle Maxi to stacjonarne urządzenie z dużym stołem roboczym. Jest ono wydajne, trwałe, proste w obsłudze i posiada nośność do 220 kg. Duża powierzchnia robocza o wymiarach (szerokość x głębokość): 880 x 580 mm, umożliwia czyszczenie elementów również większych rozmiarów.

Dzięki zastosowaniu płynu do czyszczenia na bazie wody i bez dodatku rozpuszczalników urządzenie jest jednocześnie ekologiczne i spełnia wszelkie wymogi w zakresie bezpieczeństwa przewidziane dla tego typu urządzeń. Płyn czyszczący nie zawiera lotnych związków organicznych oraz trujących, łatwopalnych rozpuszczalników. Charakteryzuje się neutralnym pH, jest przetestowany dermatologicznie i bez obaw może wchodzić w bezpośredni kontakt ze skórą, nie powodując obrażeń. Swe działanie zawdzięcza roztworowi wodnemu z naturalnymi mikroorganizmami – to właśnie one powodują rozkład biologiczny resztek tłuszczy i olejów. Również dzięki działaniu mikrobów nie wystąpi tutaj efekt nasycenia, znany z urządzeń do czyszczenia metodą na zimno.

Artykuł przygotowany przez firmę MEWA

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!