Brembo rozrywkowo

, 23 października 2015, 15:09

Z pomysłu reżysera oraz grupy twórców specjalizujących się w projektowaniu postaci, powstał projekt robota wykonanego z zacisków hamulcowych i tarcz, inspirowanego przez Brembo.

Hamulce przekształcające się w roboty?

Pomysł Brembota, czyli robota wykonanego z połączenia zacisków hamulcowych i tarcz, narodził się z pasji grupy kreatywnych artystów. Koncepcja projektu to układy hamulcowe, które odłączają się od pojazdu i przekształcają w Brembota, by przeciwstawić się zagrożeniom czyhającym na każdego kierowcę w realnym świecie.

Zgodnie z teorią twórców, Brembot (skrót od Brembo Robotics) staje się Robotem złożonym z komponentów układu hamulcowego dzięki wykorzystaniu energii kinetycznej uwalnianej podczas hamowania. Tarcze i zaciski hamulcowe odłączają się od pojazdu i samoczynnie składają w postać, która ożywa i aby zapobiec grożącym niebezpieczeństwom wykazuje się znaczną siłą. Byłby to technologiczny superbohater, potencjalnie produkowany masowo, którego misją jest ochrona kierowców i pasażerów przed zagrożeniami, jakie spotykają ich na co dzień podczas jazdy.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://it-it.facebook.com/BrembotDivision

Artykuł przygotowany przez firmę Brembo

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!