Sebastian Vettel odwiedza Brembo

, 23 października 2015, 15:09

Z okazji 40. rocznicy aktywności firmy Brembo w zawodach sportów motorowych, Sebastian Vettel, czterokrotny mistrz świata i kierowca Scuderia Ferrari, odwiedził zakład produkcyjny Brembo dla sektora pojazdów wyścigowych.

Brembo, światowy lider w zakresie technologii i produkcji układów hamulcowych i wysokiej jakości części motoryzacyjnych dostarcza układy hamulcowe najważniejszym zespołom F1, między innymi Scuderia Ferrari. Prezes Brembo, Alberto Bombassei, przywitał i osobiście towarzyszył niemieckiemu mistrzowi podczas jego wizyty, w której udział wzięli również pracownicy zakładu.

Owocna współpraca firmy Brembo i Scuderia Ferrari rozpoczęła się w 1975, kiedy to Enzo Ferrari postanowił wyposażyć swoje samochody w układy hamulcowe włoskiej firmy. Firma Brembo dostarczyła swoje produkty dla samochodu prowadzonego przez Niki Laudę i wraz z nim zdobyła wówczas mistrzostwo świata oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Od tego czasu, firma Brembo powtórzyła swój sukces zdobywając 22 tytuły mistrza świata kierowców i 27 tytułów mistrza świata konstruktorów Formuły 1, przy czym 14 z nich zdobyła wraz ze Scuderia Ferrari.

Podczas swojej wizyty niemiecki mistrz oglądał jak używane przez niego układy hamulcowe są projektowane i personalizowane. Vettel spotkał się z inżynierami z działu pojazdów wyścigowych oraz pracownikami, którzy dzięki ciągłym inwestycjom w badania i rozwój nieustannie opracowują i udoskonalają wysoce innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Formuła 1 wymaga obecnie wysokiego stopnia personalizacji i dostosowywania układów hamulcowych do indywidualnych potrzeb oraz w coraz większym stopniu dopasowania i zintegrowania produktów z rozwiązaniami zastosowanymi w danym samochodzie.

Opracowanie każdego spersonalizowanego układu hamulcowego zajmuje sześć miesięcy, podczas gdy sama produkcja wymaga jednego miesiąca.

„Gdy myślę o początkach wracam do spotkania z Enzo Ferrari, który dał mi poczucie pewności i szansę pracy”, powiedział Alberto Bombassei, prezes Brembo. „Od tego pamiętnego spotkania przeszliśmy długą drogę i dzisiaj mocno zaznaczamy swoją obecność w F1 oraz we wszystkich pozostałych mistrzostwach na czterech i dwóch kółkach”.

Na zakończenie wizyty Vettel powiedział: „Jestem tu, aby uczcić 40 lat firmy Brembo, w ciągu których zawsze współpracowała z Ferrari. Każdy wie, jak ważne w sportach motorowych są hamulce – duża prędkość wymaga skutecznego hamowania! Z tego względu cieszy mnie współpraca obu firm. Wizyta w zakładzie dała mi możliwość docenienia jakości i poziomu technologicznego Brembo. Dlatego pragnę podziękować firmie Brembo i życzyć jej dalszych sukcesów”.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź nas na www.bremboparts.com lub www.brembo.com.
 

Artykuł przygotowany przez firmę Brembo

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!