Rozwiązania TEDGUM dla aut z amerykańskim rodowodem

, 28 kwietnia 2015, 16:12

Dużym problemem dla polskich producentów jest napływ sporej ilości tanich części niewiadomego pochodzenia, które niejednokrotnie nie tylko posiadają krótką trwałość, ale wręcz mogą być niebezpieczne w użytkowaniu. Produkty takie niestety tworzą złą renomę dla części spoza OE, co odbija się na producentach oferujących produkty aftermarketowe, nieodbiegające jakością od oryginalnych, a niejednokrotnie charakteryzujące się lepszą trwałością. Kolejnym, bardzo ważnym problemem jest powszechna dostępność używanych elementów zawieszenia i nie tylko. Montaż, a następnie użytkowanie takich elementów, jest nie tylko nielegalne, ale przede wszystkim wysoce niebezpieczne.

W odpowiedzi na sygnały z rynku, o dużym zapotrzebowaniu na wielowahaczowe tylne zawieszenie do Forda Mondeo, Focusa i C-maxa, firma TEDGUM wprowadziła do swojej oferty kompletne zestawy tulei, dedykowane do tych właśnie modeli.

Argumentem za wymianą całego kompletu jest oszczędność czasu spędzonego w warsztacie. Wymiana całego kompletu znacznie wydłuża okres do następnej naprawy. Jest to również oszczędność pieniędzy wydawanych na serwis przy okazji kolejnych wymian, ponieważ wszystko robione jest w jednym czasie, zestaw tulei jest dużo tańszym rozwiązaniem niż zestaw wahaczy (często kilkukrotnie).

Żywotność zawieszenia zależy również od tego, czy wymianie podlega cały układ. Jeśli kilka elementów zostanie niewymienionych a ich żywotność dobiega końca, będą negatywnie oddziaływać na resztę. Nie zawsze gniazda w wahaczach nadają się do ponownego wprasowania. Wciskane tuleje nie mogą być wymieniane w nieskończoność. Operację w zależności od stanu otworu można powtórzyć najwyżej 2-3 razy, po czym należy zastosować nowy komplet części.

Uzupełnieniem zestawów tylnych tulei do Forda Focusa było wprowadzenie zestawu śrub. TEDGUM otrzymał wiele zgłoszeń, że przy wymianie tulejek trzeba je po prostu ciąć, a do niedawna jedynym rozwiązaniem były drogie śruby dostępne w serwisie. Proponowana przez firmę TEDGUM alternatywa jest dużo tańsza, a dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, śruby te nie odbiegają jakością od oryginalnych, a wręcz charakteryzujących się lepszą trwałością.

Warto również zwrócić uwagę na ofertę firmy TEDGUM, dedykowaną dla samochodów amerykańskich. Popyt na auta zza oceanu stale rośnie, z roku na rok widzimy na drogach ich co raz więcej, a dostępność części zamiennych jest dużo uboższa niż ta, która dedykowana jest dla samochodów europejskich. W odpowiedzi na potrzeby rynku TEDGUM stale poszerza swoją ofertę. W ofercie można znaleźć zarówno części do starszych modeli, cieszących niezmiennym zainteresowaniem, jak np. Ford Mustang czy Dodge Caravan, jak i do nowszych modeli dostępnych w Europie oraz tych dostępnych tylko na rynku amerykańskim.
 

Artykuł reklamowy przygotowany przez firmę TEDGUM

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!