Wyważarka bardziej mobilna niż inne

, 20 marca 2015, 15:13

Właściciele serwisów mobilnych muszą zmierzyć się z problemem wyboru wyważarki o odpowiednich gabarytach, umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie w warunkach pojazdu serwisowego. Nie jest łatwo dobrać urządzenie precyzyjne, a jednocześnie nie obciążające nadmiernie pojazdu.

Pewien Hiszpan stanął przed takim właśnie problemem. A ponieważ dysponował smykałką do wynalazków, zaprojektował urządzenie, które jest znakomitym rozwiązaniem. Opracowane przez niego urządzenie, funkcjonujące jako uniwersalna przystawka do montażownicy ciężarowej, potrafi precyzyjnie wyważać koła o wadze aż do 250 kg, podczas gdy samo waży zaledwie 20 kg. Projekt zyskał uznanie firmy CEMB i został wdrożony do produkcji pod nazwą PAGURO.

Jak to działa? Najpierw należy zamontować przystawkę PAGURO na szczękach montażownicy, co trwa zaledwie parę minut. Następnie zamocować na niej koło i docisnąć za pomocą uchwytu do kół ciężarowych. Dzięki standardowej funkcji montażownicy, przystawka PAGURO wraz z kołem zostaje podniesiona w górę. Dalsza część procesu wyważenia koła przebiega podobnie jak na standardowej wyważarce.

Innowacyjność wyważarki PAGURO została nagrodzona podczas targów Reifen Messe 2014. Produkt jest dostępny w ofercie Świstowski S.A.

Dowiedz się więcej

Materiały MARUNI – jakość „Made in Japan”
Materiały MARUNI – jakość „Made in Japan”

„Made in Japan” od wielu lat stanowi synonim produktu wysokiej jakości, dbałości o klienta i jego bezpieczeństwo oraz wygodę. Japońska marka materiałów wulkanizacyjnych MARUNI łączy te cechy, reprezentując szeroką gamę produktów, niezbędnych przy naprawie opon. Warto podkreślić, że firma Maruni to jedyny producent materiałów wulkanizacyjnych w Japonii, zaś swoje produkty eksportuje do ponad 60 krajów […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!