„Zestawy serwisowe marki ZF Parts do wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów” – katalog ZF Services

, 17 lutego 2015, 11:49

Na rynku części zamiennych ZF Services udostępnia pod marką ZF Parts kompletne zestawy serwisowe służące do wymiany oleju we wszystkich pięcio- i sześciobiegowych automatycznych skrzyniach biegów produkcji ZF. Nowy katalog ZF Services umożliwia szybki wybór zestawu właściwego dla jednego z blisko 600 modeli pojazdów – bez tracenia czasu na osobne poszukiwania każdego elementu niezbędnego do wymiany oleju.

Firma opracowała również kompletne wskazówki serwisowe w tym zakresie, dostępne online pod adresem: www.zf.com/serviceinformation.

Przykładowy zestaw serwisowy ZF Parts do automatycznych skrzyń biegów

Dzięki odpowiedniej konstrukcji, automatyczne skrzynie ZF zapewniają komfortową i dynamiczna zmianębiegów. Do ich trwałości przyczynia się wysokowartościowy, częściowo lub pełnosyntetyczny olej LifeguardFluid, którym napełniane są już na etapie produkcji. W normalnych warunkach może on skutecznie spełniać swoją rolę nawet przez cały okres eksploatacji pojazdu. Jednak duże obciążenie skrzyni biegów np. poprzez szybką, sportową jazdę lub częstą jazdę z przyczepą, może skutkować koniecznością jego wymiany. W takich przypadkach zaleca się, aby nastąpiło to po przejechaniu 80-120 tysięcy kilometrów lub po upływie ośmiu lat.

Kompletne zestawy sygnowane marką ZF Parts są dostępne w sprzedaży od wiosny 2013 roku. Wszystkie z nich zostały szczegółowo opisane w nowym katalogu ZF Services. Jego główna część licząca 21 stron, została opracowana w języku niemieckim i angielskim, natomiast poszczególne podrozdziały w kolejnych siedmiu językach, w tym polskim. Katalog jest dostępny w wersji drukowanej, którą warsztaty mogą zamówić u dystrybutorów części, jak również w formie pliku PDF do pobrania ze strony www.zf.com/services. Dodatkowo, można z niego skorzystać za pośrednictwem internetowego katalogu WebCat.

Indywidualne, kompletne rozwiązania

Katalog ZF Parts poświęcony zestawom serwisowym do wymiany oleju w 5- i 6-biegowych automatycznych skrzyniach biegów ZF Oferowane zestawy zawierają wszystkie „składniki” potrzebne do wymiany oleju w każdej z pięcio- i sześciobiegowych automatycznych skrzyń biegów ZF do pojazdów osobowych: magnesy, filtry, miski olejowe, uszczelki, śruby mocujące i śruby pokrywy. Do zestawu dołączone jest także siedem litrów oleju LifeguardFluid. To duże ułatwienie dla mechaników, gdyż pozwala im zaoszczędzić czas potrzebny na wyszukanie u dystrybutora każdego elementu z osobna. Zestawy ZF Parts znajdują zastosowanie nie tylko podczas wymiany oleju wraz z wymianą filtra, ale także w trakcie innych prac konserwacyjnych
i naprawczych skrzyni biegów, podczas których musi zostać wymieniony olej.

Informacje techniczne

Na stronie www.zf.com/services udostępniono też dodatkowe kompendium wiedzy – biuletyn serwisowy (nr 30094) zawierający kluczowe informacje dotyczące wymiany oleju w skrzyniach ZF. Opisano w nim nie tylko procedury związane z tą czynnością, ale również potencjalne „punkty zapalne”.

Najważniejsze wskazówki:

  • Aby zapobiec uszkodzeniu skrzyni biegów podczas wymiany oleju, należy postępować ściśle według wytycznych producenta pojazdu.
  • W przypadku braku oleju w przekładni automatycznej, absolutnie nie należy holować takiego pojazdu.
  • Dużej staranności wymaga wymiana miski olejowej: w starej misce należy w określonej kolejności poluzować wszystkie śruby, aby nie uległa odkształceniom. Również podczas przykręcania miski olejowej z nową uszczelką należy zwrócić uwagę na właściwy moment dokręcania.
  • Podczas napełniania skrzyni nowym olejem, powinno się używać wyłącznie dołączonego oleju ZF LifeguardFluid, dobranego specjalnie do danej skrzyni ZF.
  • Absolutnie nie wolno stosować żadnych dodatków „polepszających pracę skrzyni”, gdyż prowadzi to do zmiany składu chemicznego oleju.
  • Ilość oleju przekładniowego musi dokładnie odpowiadać przewidzianemu poziomowi. Zbyt mała ilość oleju może skutkować szybkim uszkodzeniem skrzyni. Jeśli oleju będzie zbyt dużo i zacznie wypływać przez przelew w przekładni, może zapalić się w kontakcie z gorącymi częściami pojazdu np. układem wydechowym.

 

Dzięki właściwie przeprowadzonej wymianie oleju, spada ryzyko zużycia i awarii przekładni. Jednocześnie, dzięki sprawnemu przełączaniu biegów, komfort jazdy jest identyczny jak w nowym pojeździe. Zmniejsza sięteżzużycie paliwa oraz emisja CO2. Profesjonalny sposób wymiany oleju z pewności umocni równieżpozycjęwarsztatu w oczach klientów.

 

Dowiedz się więcej

100-lecie ZF Friedrichshafen AG – historia marki
100-lecie ZF Friedrichshafen AG – historia marki

W 2015 roku ZF Friedrichshafen AG obchodzi 100-lecie istnienia. Firma specjalizująca się początkowo w rozwiązaniach dla branży lotniczej w skali regionalnej, stała się międzynarodową spółką technologiczną aktywną na światowym rynku pojazdów. Swój sukces ZF zawdzięcza nie tylko innowacyjnym technologiom, ale też odpowiednio wczesnej ekspansji na nowe rynki oraz udanym przejęciom. W roku, w którym świętuje […]

Sachs Race Cup 2015 – szczegóły wydarzenia
Sachs Race Cup 2015 – szczegóły wydarzenia

Tegoroczny Sachs Race Cup 2015 będzie już trzecią edycją wydarzenia, które na stałe wpisało się do kalendarza branży motoryzacyjnej w Polsce. Co tym razem czeka na jego uczestników? Szkolenia Sachs Race Cup 2015 to akcja skierowana do warsztatów pojazdów osobowych i ciężarowych, które zaopatrują się w oryginalne części firmy ZF. Podobnie jak w latach ubiegłych, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!