Brembo świętuje rozszerzenie działalności produkcyjnej na rynku północnoamerykańskim

, 30 stycznia 2015, 0:01

Firma Brembo obchodziła niedawno uroczyste otwarcie rozszerzonej działalności produkcyjnej na rynku amerykańskim – zakład mieści się w Homer, w stanie Michigan. Brembo należy do światowej czołówki w zakresie produkcji i innowacji układów hamulcowych. Uroczystość po raz kolejny podkreśliła zaangażowanie firmy Brembo w działalność na rynku amerykańskim. Inwestycja, której łączna wartość sięgnie ponad 115 mln dolarów (83 mln euro) do końca 2015 roku, wiąże się z powiększeniem zakładu produkcji hamulców, tarcz, zacisków i modułów hamulcowych (ang. corner module).

W trakcie wielkiego otwarcia, przedstawiciele firmy Brembo ogłosili, że do końca 2014 roku Ameryka Północna stanie się najważniejszym rynkiem dla grupy. Brembo North America zakończyła rok 2013 z 19,4% wzrostem przychodów w porównaniu do roku 2012, a w pierwszym kwartale 2014 roku spółka zanotowała 27,7% wzrost w stosunku do tego samego okresu poprzedniego roku.

– „Powiększony i zmodernizowany zakład produkcyjny stanowi nową bazę firmy Brembo w Ameryce Północnej, co umożliwi nam zintensyfikowanie obecności na rynku amerykańskim i zaproponowanie lepszej oferty naszym klientom” – powiedział Przewodniczący Zarządu Brembo S.p.A, Alberto Bombassei.

– „Dzisiejsze wydarzenie jest doskonałą okazją do ponownego podkreślenia naszego zaangażowania w działalność na rynku północnoamerykańskim” – powiedział w trakcie otwarcia Daniel Sandberg, Prezes i  Dyrektor Generalny Brembo North America – „Inwestycja w zakład w Homer pozwoli na rozszerzenie oferty produktów nie tylko w Ameryce Północnej, lecz także dla na całym świecie” – dodał.

Podczas uroczystości głos zabrali Alberto Bombassei, Przewodniczący Zarządu Brembo S.p.A, Daniel Sandberg, Prezes i  Dyrektor Generalny Brembo North America, gubernator stanu Michigan, Rick Snyder, oraz Sergio Marchionne, Przewodniczący Zarządu i Dyrektor Generalny Chrysler Group LLC.

Firma Brembo nabyła pion hamulców Hayes-Lemmerz w 2007 roku. Wskutek tego przejęcia, częścią firmy stał się zakład w Homer, w stanie Michigan, gdzie rozpoczęto amerykańską produkcję tarcz hamulcowych. W 2008 roku rozbudowano zakład, a kolejne dwa etapy rozbudowy zrealizowano w latach 2012 i 2013. W 2010 roku, obok zakładu produkcji tarcz hamulcowych powstał zakład produkcji zacisków i modułów hamulcowych. Łączna powierzchnia produkcyjna wynosi obecnie ponad 40 000 m2 kwadratowych, a w zakładach zatrudnionych jest ponad 450 osób. Zakłady są wyposażone w 47 linii technologicznych i 12 linii lakierniczych. W 2013 roku zakład wyprodukował 10 mln tarcz hamulcowych i 300 000 zacisków i modułów hamulcowych, a w 2014 r. produkcja ma osiągnąć 12,5 mln tarcz i 400 000 zacisków i modułów. 

Będąc znaczącym producentem wyposażenia oryginalnego (OEM), z siedzibą w Europie, firma Brembo zawsze miała ugruntowaną pozycję na rynku amerykańskim, jednak na intensywny wzrost działalności firmy Brembo w Ameryce Północnej w ostatnim czasie miały wpływ dwa wydarzenia: przejęcie pionu Hayes-Lemmerz Automotive Brake Component w listopadzie 2007 roku, oraz istotny wzrost znaczenia producentów wyposażenia oryginalnego ze Stanów Zjednoczonych.

Siedziba firmy Brembo North America oraz centrum badań i rozwoju znajdują się w Plymouth, w stanie Michigan.  Ponadto Brembo ma zakłady w Monterey, Meksyku i Avenel, w stanie New Jersey.

Firma Brembo jest związana z wyścigami od 1975 r. W Mooresville, w stanie Karolina Północna, w sąsiedztwie siedzib wielu głównych zespołów wyścigowych, znajduje się również zakład firmy Brembo. Z wysokiej klasy układów hamulcowych firmy Brembo korzystają między innymi  F1, IndyCar, NASCAR i Sports Cars Racing Series.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.bremboparts.com lub napisz: academy@brembo.it

Artykuł reklamowy przygotowany przez firmę Brembo

Dowiedz się więcej

Brembo Max: Perfekcyjny wybór.
Brembo Max: Perfekcyjny wybór.

– Jeśli szukasz niedrogich tarcz hamulcowych, ale wolałbyś coś lepszego niż standardowe części… – Jeśli chcesz poprawić bezpieczeństwo i komfort podróżowania… – Jeśli chcesz by wygląd twoich hamulców przypominał ten w sportowych samochodach… … Zalecamy tarcze hamulcowe Brembo Max!!! Maksymalna skuteczność na mokrej nawierzchni Asymetrycznie wychodzące na zewnątrz nacięcia pomagają rozproszyć wodę i pełna skuteczność […]

Ekskluzywne tarcze dla samochodów klasy premium: Brembo wie jak przenieść doświadczenie zdobyte w OE na aftermarket.
Ekskluzywne tarcze dla samochodów klasy premium: Brembo wie jak przenieść doświadczenie zdobyte w OE na aftermarket.

Już od ponad 50 lat producenci najlepszych marek samochodów uznają Brembo za lidera w tak wysoce wyspecjalizowanym segmencie rynku jak układy hamulcowe. Wysokiej klasy samochody wymagają innowacyjnych rozwiązań i wyspecjalizowanych technologii w zakresie hamowania. Te cechy tradycyjnie są przypisywane producentom nowoczesnych samochodów. Ale teraz możemy też tak opisać części zamienne. Brembo wprowadza na Aftermarket linię […]

Brembo Expert – Bliżej Twojej Działalności
Brembo Expert – Bliżej Twojej Działalności

Z myślą o profesjonalistach zajmujących się dystrybucją i montażem części zamiennych, firma Brembo oferuje nowe narzędzia i inicjatywy, dzieląc się unikalną wiedzą w branży układów hamulcowych w ramach programu „Brembo Expert”. Program "Brembo Expert" jest skierowany do dystrybutorów i mechaników, którzy wierzą w jakość Brembo. Uczestnicy programu "Brembo Expert" będą kojarzeni z fachowością i niezawodnością […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!