Każdy szuka idealnej pary, czyż nie?

, 23 września 2014, 16:32

Zaufanie. To jest dokładnie to, co tworzy idealną parę. Dlaczego nie miałbyś zaufać hamulcom, które gwarantują komfort, ciszę i bezpieczeństwo? Najważniejsza jest współpraca tarczy z klockiem hamulcowym – takie są wyniki sondażu, w którym wzięło udział ponad 10 000 europejskich mechaników i sprzedawców.

Jedno jest pewne: kiedy zmieniasz tarcze, musisz wymienić też klocki. Ponadto: dobre połączenie tarcz i klocków ma znaczący, pozytywny wpływ na wydajność układu hamulcowego. Tak, więc, jeśli mówimy o tarczach, naprawdę nie możemy zapomnieć o klockach.

Co ciekawe 60% respondentów przyznało, że zaobserwowało znaczącą poprawę przy użyciu tarcz i klocków tego samego producenta, natomiast, co ważniejsze aż 30% respondentów uważa, że bardzo ważne jest by stosować oryginalne części zamienne.

I to jest główny powód, dlaczego Brembo, światowy lider w produkcji i tworzeniu układów hamulcowych dla najważniejszych producentów samochodów, inwestuje swój techniczny know-how w rozwój klocków hamulcowych, tak by w efekcie móc zaoferować produkt, o jakości takiej samej jak produkt oryginalny.

Brembo stworzyło idealną parę łącząc klocki z tarczą tak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas hamowania w każdych warunkach. Ale ponadto tak dobrana para zapewnia także maksymalnie wysoki komfort jazdy i wyciszenie. Na ilustracji można zobaczyć najważniejsze cechy klocka Brembo.

Klocki Brembo muszą znieść wszystkie obciążenia w trakcie hamowania na równi z tarczą. Dlatego ich powstanie poprzedzały awangardowe projekty, serie badań i testów drogowych gwarantujących wytrzymałość a także wydajność i komfort hamowania, zgodnie z rygorystycznymi normami hałasu i wibracji. Klocki Brembo posiadają też oczywiście certyfikat ECE R90.

Wyniki sondażu potwierdziły również, że wszystkie te trzy czynniki – komfort, wytrzymałość i wyciszenie, są równie istotne w pracy duetu tarczy i klocka. I wszystkie trzy są konieczne dla zapewnienia doskonałego działania układu hamulcowego.

Minęło dopiero kilka lat od czasu, gdy klocki hamulcowe Brembo pojawiły się na rynku, a ich sprzedaż ciągle rośnie. W tym krótkim okresie sprzedaż osiągnęła już znaczny wolumen w ponad 25 krajach, zarówno w Europie, jak i w Azji i USA. Nowy dyrektor BU Guido Rovaro mówi: “Coraz częściej wybierane są klocki Brembo, a my musimy nadal tworzyć produkt premium. Jest to zwycięska strategia nie tylko dla nas, ale także dla naszych partnerów biznesowych."

Brembo oferuje pełną gamę klocków, ponad 1200 numerów referencyjnych. Gama pokrywa 98% zapotrzebowania wszystkich samochodów osobowych w Europie. Katalog jest regularnie aktualizowany przez inżynierów Brembo i jest dostępny zarówno w wersji cyfrowej online (www.bremboparts.com) lub w postaci aplikacji do pobrania na smartfon.

Po więcej informacji kliknij tutaj.
 

Artykuł reklamowy przygotowany przez firmę Brembo

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!