Ekskluzywne tarcze dla samochodów klasy premium: Brembo wie jak przenieść doświadczenie zdobyte w OE na aftermarket.

, 23 września 2014, 16:21

Już od ponad 50 lat producenci najlepszych marek samochodów uznają Brembo za lidera w tak wysoce wyspecjalizowanym segmencie rynku jak układy hamulcowe. Wysokiej klasy samochody wymagają innowacyjnych rozwiązań i wyspecjalizowanych technologii w zakresie hamowania. Te cechy tradycyjnie są przypisywane producentom nowoczesnych samochodów.

Ale teraz możemy też tak opisać części zamienne. Brembo wprowadza na Aftermarket linię tarcz zintegrowanych i kompozytowych, w tym także tarcz pływających. Jest to możliwe dzięki doświadczeniu, jakie zdobyło Brembo, jako producent części dla najwyższej klasy samochodów na świecie.

Nowa linia produktów Brembo na Aftermarket wykorzystuje wszystkie innowacje technologiczne dla produktów high performance, w tym:

  • Wyselekcjonowane materiały
  • Specjalistyczne systemy wentylacji
  • Unikalną obróbkę powierzchni hamujących tarcz
     

Dzięki tym rozwiązaniom technologicznym Brembo gwarantuje najwyższe osiągi nawet w ekstremalnych warunkach, wysoce wytrzymałe komponenty i najlepsze wrażenia z jazdy.

Nowa linia produktów aftermarketowych będzie rozszerzana w ciągu najbliższych miesięcy a już teraz obejmuje topowe modele takich marek jak Porsche, Mercedes-Benz, Audi, Aston Martin I inne.

Tarcze pływające

Nowa gama produktów obejmuje też części do samochodów marek premium, które wymagają wysoce wyspecjalizowanych tarcz pływających. W katalogu Brembo są one już dostępne dla samochodów takich jak Mercedes C 63 AMG (W204/S204), Audi's RS4 (8EC/8ED) czy Aston Martin's Vanquish (R2A).

Tarcze pływające to odpowiedź na specjalne potrzeby samochodów sportowych. Tutaj szczególnie ważne jest obniżenie wagi przy zachowaniu wysokich osiągów układów hamulcowych. Dlatego główną rolę przy projektowaniu hamulców odgrywa tutaj redukcja masy. Tarcze pływające to idealna odpowiedź na takie zapotrzebowanie.

Zastosowanie aluminiowej piasty gwarantuje znaczną redukcję masy nieresorowanej, co znowu wpływa pozytywnie na komfort jazdy i prowadzenia pojazdu. Pozwala też zmniejszyć zużycie paliwa i emisję spalin.

Ogromną zaletą konstrukcji tarcz pływających jest zwiększona odporność na naprężenia termiczne. Zastosowanie dwóch materiałów o różnej rozszerzalności cieplnej i elastyczne połączenie pozwala kompensować nierównomierne obciążenia temperaturowe – np. rozszerzanie się tarczy hamulcowej podczas nagrzewania.

Teraz oferta Brembo dla Aftermarketu jest jeszcze szersza i odpowiada na zapotrzebowanie wszystkich segmentów rynku, w tym także tych z najwyższej półki. 

Po więcej informacji kliknij tutaj.
 

Artykuł reklamowy przygotowany przez firmę Brembo

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

rutek, 7 lipca 2017, 14:03 0 0

zamontowałem w tico pływające brembo polecam

Odpowiedz