Continental zaprosił drużynę z Kraśnika na mecz Bundesligi

, 27 sierpnia 2014, 15:46

Drużyna SOS Kraśnik, tegoroczni Mistrzowie Polski w Piłce Nożnej dla Dzieci z Domów Dziecka, mogli na żywo obejrzeć mecz Bundesligi w Hanowerze. Wyjazd zorganizowała firma Continental. W miniony weekend, w dniach 22-24 sierpnia, młodzi piłkarze mogli, po raz pierwszy w życiu, obejrzeć zmagania czołowych drużyn niemieckiej ekstraklasy.

– „Pomysł zaproszenia młodych piłkarzy na mecz do Hanoweru, gdzie znajduje się siedziba koncernu Continental, pojawił się naturalnie. Bardzo zależało nam na dodatkowym uhonorowaniu tej znakomitej, najlepszej w Polsce drużyny” – komentuje Ewa Ostapczuk–Wasilewska, Media & Communication Manager, Continental Opony Polska

Mistrzowski zespół w Hanowerze

W wyjeździe na mecz do Hanoweru udział wzięło 8 zawodników z SOS Wioski Dziecięcej z Kraśnika oraz dwóch utalentowanych chłopców, którzy wyróżnili się podczas poprzednich Mistrzostw Świata. Na to wyróżnienie zasłużyli Krzysztof Kot – bramkarz, który wraz z reprezentacją zdobył tytuł Mistrzów Świata oraz Maciej Glaubert – kapitan reprezentacji i obrońca, który ma na swoim koncie wiele znaczących sukcesów sportowych.

– „Piłka nożna jest najchętniej uprawianym sportem w naszej Wiosce. Poprzez sport możemy w ciekawy i angażujący sposób oddziaływać na naszych podopiecznych. Kilku chłopców trenuje już w miejscowych klubach” – komentuje Dariusz Krysiak, Asystent dyrektora ds. pedagogicznych SOS Wioski Dziecięcej w Karaśniku.

Podczas trzydniowego pobytu w Niemczech, zawodnicy odwiedzili również Park Zoologiczny w centrum Hanoweru, gdzie znajduje się około 2000 zwierząt – jedną z największych atrakcji miasta. Najważniejszym wydarzeniem wyjazdu był oczywiście mecz Hannover 96 – FC Schalke 04 Gelsenkirchen, który zakończył się wynikiem 2:1.

– „Chcieliśmy, by młodzi piłkarze poczuli emocje jakie panują podczas ligowych zmagań kluczowych drużyn niemieckiej piłki nożnej. Mam nadzieję, że to doświadczenie zmotywuje ich do dalszej pracy oraz rozwijania talentu i doskonalenia umiejętności” – powiedziała Ewa Ostapczuk–Wasilewska.

Continental od lat wspiera rozwój młodych piłkarskich talentów, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży wywodzących się z różnych, często trudnych środowisk. Nieprzerwanie od 2011 roku firma sponsoruje Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka. Inicjatywa spotkała się z tak pozytywnym przyjęciem, że Continental zdecydował się pójść krok dalej i od dwóch lat jest głównym sponsorem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej dla Dzieci z Domów Dziecka rozgrywanych w Warszawie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!