Motocyklowe klocki hamulcowe TRW pomagają brytyjskiemu kierowcy ustanowić nowy rekord Superstock 1000

, 27 sierpnia 2014, 10:13

Danny Buchan, zawodnik z zespołu Tsingtao WK Bikes, ustanowił nowy rekord okrążenia w czasie British Superstock 1000 i znajduje się obecnie na szczycie klasyfikacji generalnej. Rekord uzyskany został na motocyklu wyposażonym w markowe części TRW-Lucas, w tym klocki hamulcowe, zaprojektowane specjalnie z myślą o ekstremalnych warunkach panujących w czasie wyścigów motocyklowych.

Po dwóch pewnych zwycięstwach na Brands Hatch i Oulton Park, Buchan, dosiadający Kawasaki wyposażonego w tarcze i klocki hamulcowe oraz podnóżki TRW-Lucas, zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Co więcej, doświadczony 40-letni brytyjski kierowca ustanowił nowy rekord okrążenia na jednym z najtrudniejszych na świecie, mierzącym 4,3 km odcinku Oulton Park.

– ,,Jako eksperci w swojej dziedzinie, zdajemy sobie sprawę jak wielkiemu obciążeniu poddawane są części układu hamulcowego w motocyklu wyścigowym. W konsekwencji opracowaliśmy klocki hamulcowe, przeznaczone do pracy w ekstremalnych warunkach powstających w czasie wyścigów” – powiedział Ulf Haase, Channel Marketing Manager, w dziale motocykli TRW – ,,Klocki SCR, z materiałem ciernym z kompozytów węglowych, przeznaczone są wyłącznie do użytku profesjonalnego. W połączeniu z naszymi tarczami hamulcowymi RAC, pokazują pełnię swoich możliwości” – dodał.

Pięciu zawodników z teamu Tsingtao WK Bikes weźmie również udział w czterech kategoriach brytyjskich zawodów MCE Insurance British Superbike Championship 2014. Ich maszyny Kawasaki będą wyposażone w tarcze hamulcowe, klocki i podnóżki TRW-Lucas.

Artykuł reklamowy przygotowany przez firmę TRW

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!